Ana Sayfa Ekonomi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Genel Sağlık Sigortası olan herkesin sahip olabileceği Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, küçük primlerle geniş teminatlar sunuyor. Sigorta başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkan hastalıklara ait muayene, tetkik ve tedavi giderlerini karşılayan sigortayla, SGK’nın karşıladığı sağlık hizmeti tutarı sonrasında kalan kısım sigorta şirketi tarafından ödeniyor ve aradaki ücret sigortalılara yansıtılmıyor. Yıllık 200 liradan başlayan primlerle alınabilen sigorta hakkında bilgi veren Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatları özel sağlık sigortasından çok farklı değil. Genç yaşta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırarak pek çok avantajdan faydalanmak ve çok uygun primlerle bu ürüne sahip olmak mümkün” dedi.

Sosyal güvenceye sahip genel sağlık sigortalılarının SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında muayene ve tedavi olmalarını sağlayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, hızlı artan talep dolayısıyla her geçen gün hastane ağını daha da genişletiyor. Yıllık 200 ile 1.250 lira arasında değişen primlerle satılan ürün, ihtiyaca göre teminatlarla genişletilebiliyor.

Ürün hakkında bilgiler veren Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, sağlık sigortalarının değişen yaşam biçimleriyle birlikte artık herkes için daha önemli olduğuna dikkat çekti. Oğuz şöyle devam etti: “Bütçeleri sınırlı olanlar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası çok önemli bir fırsat. Biz de Anadolu Sigorta olarak mümkün olan en geniş kitleyi bu sisteme dahil etmek ve hizmet kalitesini daha yukarılara taşımak için çalışıyoruz.”

“Sistem büyümesiyle hizmet kalitesi daha da artacak”

Genel Sağlık Sigortası hak sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Genel Sağlık Sigortası hak sahibi olan tüm yabancı uyruklular Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan faydalanabiliyor. Poliçe sahipleri sigorta şirketlerinin anlaşma yaptığı hastanelerde hiçbir fark ücreti ödemeden, tedavilerini tamamlayabiliyorlar.

Teminat kapsamı olarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın özel sağlık sigortasından çok farklı olmadığına işaret eden Metin Oğuz, primlerin ise çok daha ekonomik olduğunun altını çizdi. Oğuzşöyle devam etti: “Primler, yaşa, yaşanılan şehre ve alınan teminata göre değişiklik gösteriyor. Fiyatlar 200 liradan başlıyor. Öte yandan hastaların görecekleri özen ve ihtimam açısından bir fark bulunmuyor. Kolayca işlemlerini yaptırabiliyorlar. Tüm bu avantajlarıyla çok hızlı büyüyen bir alan. Özel sağlık sektörü pazarının iki katı hızla büyüyor. Tabii henüz yeni bir ürün olduğu için, sayı olarak özel sağlık sigortasının yüzde 15’i kadar bir yaygınlığa ulaşmış durumda. Ancak inanıyoruz ki ürün yayıldıkça sistem hızla büyüyecek, bu da hem fiyatların daha aşağı çekilmesine hem de hizmet kalitesinin daha da artmasına katkı sağlayacak” dedi.

Poliçeye tüp bebek teminatını da eklemek mümkün

Yılda dokuz adet ayakta tedavi kullanım hakkı sunulan Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda yatarak tedavi için ise bir sınırlama bulunmuyor. Kanser, kalp gibi önemli hastalıkları da kapsayan ürün, poliçe başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkan hastalıkların tedavilerini karşılıyor. Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na, sektörde ilk örnek olarak doğum teminatının yanı sıra tüp bebek teminatı da herhangi bir bekleme süresi olmadan eklenebiliyor. Bebeklerin doğum tarihleri itibarıyla sigortalanmasıyla doğuştan gelen hastalıklarının ödenmesi sağlanıyor.