Ana Sayfa İlaç Sartonet Bilgi Akademisi’nde yeni eğitim! İlk kez düzenlendi

Sartonet Bilgi Akademisi’nde yeni eğitim! İlk kez düzenlendi

Sartorius’un Türkiye temsilcisi Sartonet, Türkiye ilaç endüstrisinin gelişimine yönelik

verdiği eğitimlere bir yenisini daha ekledi.

“HPLC, ICP, LC-MS, ICP-MS gibi İleri Düzey Analitik cihazlar için Numune Hazırlamada Dikkat Edilmesi Gereken Dört Kritik Faktör” eğitimi Koşuyolu’nda Sartonet Bilgi Akademisi’nde 21 Şubat’ta gerçekleşti.

Sartonet Bilgi Akademisi Eğitim Koordinatörü Uzman Biyolog Erol Aydın yeni eğitim hakkında şu bilgileri verdi:

“Akademi’mizde temel amacımız bildiklerimizi paylaşmak, bilgi ve deneyimlerimizle daha fazla kişiye dokunabilmek. Bu yeni eğitim de bu yaklaşımın bir parçası.

Bilindiği gibi numune hazırlama aşaması, HPLC gibi ileri düzey analiz cihazlarında yapılan çalışmaların sonuçları üzerinde çok büyük bir etkiye sahip. Numune hazırlamayı etkileyen 4 faktör de bizim uzmanlığımızı içeriyor. Bu analizlerde kullanılan su, filtre, mikropipet ve terazi konularındaki bilgilerimizi, sık yapılan hataları ve doğru bilinen yanlışların analiz sonuçlarına nasıl etki ettiğini anlatan niş bir eğitim hazırladık.” dedi.

14 Haziran’da yeniden düzenlenecek!

14 Haziran’da bu eğitim için yeniden Koşuyolu’nda Sartonet Bilgi Akademisi’nde bir araya geleceklerini kaydeden Erol Aydın:

“İlk eğitimimize katılanların eğitim sonrası geri bildirimleri bizi daha çok cesaretlendirdi. Pipeti nasıl, hangi açıyla tuttuğunuz, suyu nasıl kullandığınız, hangi filtreyi tercih ettiğiniz ya da tartım aşamasında ne yaptığınız o kadar önemli ki. Bu konularda Sartorius’un 41 yıldır Türkiye temsilcisi olmamızın verdiği deneyimi paylaşmaya devam edeceğiz. “ diye konuştu.

Sartonet Bilgi Akademisi’ndeki eğitim takvimine bu linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.sartonet.com/egitim-takvimi?yeni-egitimler