Ana Sayfa İlaç “Sartonet Bilgi Akademisi’nde bilimsel tartışmalar yapabiliyor olmak memnuniyet verici”

“Sartonet Bilgi Akademisi’nde bilimsel tartışmalar yapabiliyor olmak memnuniyet verici”

Sartonet Bilgi Akademisi’nde 21 Mart’ta düzenlenen Regülasyonlara Göre Membran Filtrelerde Uygulamalı Integrity (Sağlamlık & Bütünlük) Testi Eğitimi katılımcılardan yine tam not aldı.

Salı günkü eğitime katılanlar, denetçilerin filtre sağlamlık testi konusundaki sorularını nasıl yanıtlamaları gerektiği konusundaki bilgilerini teorik olarak güncellerken, kurulan test istasyonlarında birebir test yaparak neden-sonuç ilişkilerini de anlama imkanı buldu.

Eğitimin katılımcılarından Sanofi Türkiye’nin Lüleburgaz Tesisleri’nde  Mikrobiyoloji ve Beta Laktam Laboratuvarı’nda QC Laboratuvar Yöneticisi olarak görev yapan  Müjdat Telören eğitimle ilgili şunları söyledi:

“Farmasötik üretiminde steril üretim yapıyorsanız ek geliştirmelere, ek regülasyonlara, ek kontrollere ihtiyacınız var. Biz global bir firma olduğumuz için zaten bu ihtiyaçları dünya genelindeki tüm birimlerimizde hızla yaymak için uğraşıyoruz. Bütün uygulamaların implementasyonunu hızlı bir şekilde yapıyoruz. Bu yüzden her türlü regülasyona uyum göstermek için ciddi bir çaba harcıyoruz. Bu nedenle tartışılabilir bir ortamda bu bilgileri almak bizim için çok değerli oldu.

Biz Sanofi’de bilimin mucizelerinin peşinde koşuyoruz. Sartorius zaten bizim iş birliğinde olduğumuz ve güven duyduğumuz bir firma. Bugün Sartonet Bilgi Akademisi’nde bilimsel olarak bu konuları tartışabiliyor olmak bizim için oldukça memnuniyet verici.” diye konuştu.

Sartonet Bilgi Akademisi Eğitim Koordinatörü Erol Aydın ise:

“Integrity Test konusunda uygulamalı olarak verdiğimiz bu eğitim Türkiye’de bir ilk. Bu eğitimde Integrity test ile ilgili literatürü özetliyor ve regülasyonların hassasiyetlerini örnek vakalarla aktarıyoruz.  Eğitim esnasında kurulan test istasyonlarında katılımcılar Integrity test sürecini baştan sona simüle etme imkanı buluyor.  Uygulamanın her anıyla ilgili, cihazların başında deneyimlerimizi paylaşıp fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu eğitimle steril ilaç üretiminde önemli bir ihtiyacı karşıladığımızı düşünüyorum. Akademimizin kuruluş amacı da zaten bu.” diye konuştu.

Sartonet Bilgi Akademisi’nde bir sonraki Integrity Test (Filtre Sağlamlık&Bütünlük Testi) Eğitimi 10 Mayıs’ta düzenlenecek. Bu linkten kayıt olabilirsiniz:

https://www.sartonet.com/egitim-takvimi/regulasyonlara-gore-membran-filtrelerde-uygulamali-integrity-saglamlik-testi-2023-04-06