Ana Sayfa İlaç Santa Farma’ya Felis Başarı Ödülü

Santa Farma’ya Felis Başarı Ödülü

SANTA FARMA’NIN “UMUDUN HİKAYESİ” PROJESİ’NE FELİS SAĞLIK İLETİŞİMİ BAŞARI ÖDÜLÜ 

Santa Farma İlaç’ın farklılaşmış ürün tanıtımı için hazırladığı “Umudun Hikayesi” projesi Felis MediaCat Sağlık İletişimi Kategorisi’nde başarı ödülünün sahibi oldu.

Santa Farma İlaç, “Umudun Hikayesi” projesinde hekimleri farklı bir yolculuğa çıkarmak amacıyla, daha önce deneyimlemedikleri bir yöntemle hazırladığı ürün hikayesinde “Umudu Kaybetmeme” mesajını vermeyi hedeflemişti. Bu mesajı iletmek için ise gerçek yaşamdan bir hikayeyi odağına almıştı. Hikayede 2. Dünya Savaşı’nın önemli sembollerinden Sadako Sasaki’nin Hiroşima’daki mücadele dolu hikayesi anlatıldı.

“Parallax Effect” tekniği ile profesyonel çizerler tarafından hazırlanan çizgi roman hikaye, güçlü seslendirme sanatçılarımızın anlatımıyla taçlandırılmıştı. Hekimler ve Santa Farma çalışanları, Akıllı Telefon/Tablet/Bilgisayar ile internet erişiminin olduğu tüm dijital platformlardan, çalışmayı tek tuşla deneyimleme fırsatı elde etmişlerdi. Proje kapsamında, gerçek hayattan duyguya dokunan ve barışın simgesi haline gelen hikaye hekimlerle paylaşıldı.