Ana Sayfa İlaç Santa Farma Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde Altın Ödül’ün sahibi oldu

Santa Farma Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde Altın Ödül’ün sahibi oldu

3D Dinamik Dinleme Deneyimi ile şizofreni hastalığına yönelik farkındalığı artıran Santa Farma, uluslararası iş dünyasının prestijli ödüllerinden Stevie’de Yılın En İyi Ürünü ya da Hizmeti” kategorisinde Altın Ödül’ün sahibi oldu.

Türkiye’nin en köklü ve güçlü yerli ilaç firmaları arasında yer alan Santa Farma, dünyanın önde gelen iş ödülü organizasyonlarından Stevie International Awards’da “Yılın En İyi Ürünü ya da Hizmeti” kategorisinde Altın Ödül kazandı. 74 ülkeden 3 bin 900’den fazla kurumun ve kişinin başvurduğu organizasyon profesyonellerin ve kurumların sosyal etkilerini ve katkılarını değerlendirmeye alıyor.

Türkiye’de şizofreni hastalarının iç dünyalarının daha kolay anlaşılmasını ve bu yönüyle toplumsal empatiyi güçlendirmeyi amaçlayan Santa Farma, Dünya Şizofreni Günü’ne yönelik olarak geliştirdiği “3D Dinamik Dinleme Deneyimi – Şizofreniyi Anlamak” başlıklı sosyal sorumluluk projesiyle Yılın En İyi Yeni Ürünü ya da Hizmeti kategorisinde Altın Stevie’nin sahibi oldu. 3D Dinamik Dinleme Deneyimi, bir video aracılığıyla şizofreni hastalarının iç dünyalarını betimliyor ve videoyu izleyenlere şizofreni hastalarının duygu durumlarını aktarıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Santa Farma İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Zeynel Okur şunları söyledi: “İş dünyasının uluslararası kapsamda en prestijli ödüllerinden birini kazandığımız için mutlu ve gururluyuz. Projemizle ülkemizde şizofreni rahatsızlığı bulunan insanlarımızın ve yakınlarının yaşadıklarına dair empatiyi yükseltmek ve bu alanda bir fark yaratmak istedik. Çabalarımızın karşılık bulduğunu görmek de bizi çok mutlu etti. Sağlığa, sağlıklı hizmet etme misyonunu benimsemiş bir firma olarak farklı terapötik alanlara yönelik projelerimiz devam edecek.”

Ödül alan çalışma