Ana Sayfa Tıp&Sağlık ‘Sadece yaşama şansı olanları tedavi edeceğiz’

‘Sadece yaşama şansı olanları tedavi edeceğiz’

Avusturya’da corona vakalarında patlama yaşandı ve tam kapanma kararı alındı. Hastanelerin 14 gün sonra, sadece ‘yaşama şansı’ olanları seçip tedavi edeceği belirtildi. Ülkedeki tedbirler başarısız olursa, insanlar ölüme terk edilecek.

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, coronada ikinci dalgada beklenen düşüşün gerçekleşmediğini belirterek mart ayındaki gibi ‘tam kapanma kararı’ aldıklarını açıkladı.

Savaş triajı moduna geçilmiş.; 80 yaş üzeri ve/veya genel sağlık durumu kötü olanlar yoğun bakım ünitelerine alınmayacak, bırakılacakmış!

İsviçre’yi tam kapanmamayla suçlayan Kurz, ülkeyi coronanın yayılmasına neden olmakla suçladı.

8.8 milyonluk ülkede hastaneler, “Sadece yaşama şansı olanları tedavi etme (Triaj)” aşamasının bir ön noktasında. Uzmanlar, başarılı olunamazsa 14 gün sonra buna başlanacağını açıkladı.

SADECE YİYECEK SATAN YERLER AÇIK OLACAK

Ülkede salı gününden itibaren mecburi durumlar ve yiyecek alma dışında dışarı çıkmak yasaklandı. Sadece yiyecek satan marketler, eczaneler ve kişisel- ev bakımı eşyaları satan yerler açık kalacak. Okullar kapanacak, yeniden uzaktan eğitime geçilecek, evden çalışmaya ağırlık verilecek. Bu kurallar 6 Aralık’a kadar sürecek.

Doktorlar İtalya’da karantina talep ediyor!

Kuaförler, kozmetik stüdyoları, güzellik merkezleri, masaj salonları ve dövme yapılan yerler kapanacak. Daha önce restoranlar, barlar, kafeler kapatılmıştı.

tamamı için kaynağa bknz