Ana Sayfa Ekonomi PLMA’s World of Private Label

PLMA’s World of Private Label

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da, 29- 30 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenen “PLMA’s World of Private Label” fuarına Türkiye Milli Katılım Organizasyonu 10’uncu kez, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından gerçekleştirildi. Uluslararası ticaret fuarına 47’si milli katılım olmak üzere 94 Türk firması çıkarma yaptı.

Özel etiketli ürünler sektörüne yönelik olarak, her yıl düzenlenen “PLMA’s World of Private Label” uluslararası ticaret fuarına, İKMİB tarafından bu yıl 29-30 Mayıs tarihlerinde, 10’uncu defa Türkiye Milli Katılım Organizasyonu gerçekleştirildi. 30 yılı aşkın süredir düzenlenen fuarda bu yıl, kozmetik, kişisel bakım, temizlik, plastik ev eşyaları, ambalaj ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren 47’si milli katılım olmak üzere 94 Türk firması yer aldı.

Amsterdam’da gerçekleştirilen “PLMA’s World of Private Label” fuarını, T.C. Amsterdam Başkonsolosu Tolga Orkun, İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, T.C. Rotterdam Ticaret Müşaviri Ömer Tarık Gençosmanoglu ve İMMİB Genel Sekreteri Armağan Vurdu ziyaret etti.

Dünyadan yaklaşık 69 ülkeden 2583 katılımcı ve 38 ülkeden 57 ülke pavilyonun yer aldığı “PLMA’s World of Private Label” fuarı, yeni ürünler bulmaları, yeni temaslarda bulunmaları ve özel etiket programlarının gelişmesine katkı sağlayacak yeni fikirler keşfetmelerine yardımcı olmak için perakendecileri, üreticilerle bir araya getirdi.

Aksan Kozmetik, ARCPLAST Plastik Ambalaj, Arsan Kimya, As Silvercup Plastik, Asya Pamuk, Atak Farma Kozmetik ve Kimya, Atomizer Kozmetik, Banat Fırça ve Plastik, Crea Kozmetik Çözümleri, Diamo Kozmetik, Diora Kimya, Egemen Hediyelik Eşya, Endeks Kimya, Enka Hijyen Ürünleri, Erte Kozmetik, Fulya Kozmetik Islak Mendil, Gold Kimya Ürünleri, Hunca Kozmetik, Ilmak Makina, Koruma Temizlik, Lila Kağıt, Lider Kozmetik, Matsan İlaç, Nazar Kimya Sabun ve Deterjan, Özden Kimya ve Plastik, Pakten Sağlık Ürünleri, Pereja İleri Kimya, Pro-Pack Plastik Ambalaj ve Makina, Renksan Plastik Sünger, Sapro Temizlik Ürünleri, Saruhan Kimya ve Temizlik Ürünleri, Sedat Tahir Tüketim Mad., Seluz Kimya Kozmetik, Sem Plastik, Taha Kimya Kozmetik ve Tüketim Ürünleri ve Yılmaz Fırça firmaları olmak üzere 36 gıda dışı sektörden ve Aydın Kuruyemiş, Baloğlu Gıda, Beşsan Makarna, Doğan Can Gıda Tarım Ürün., Durukan Şekerleme, Işık Tarım Ürünleri, Kozmopolitan Gıda, Mutlu Makarnacılık, Nilbatu Gıda, Oba Makarnacılık, Tatsan Helva firmaları olmak üzere 11 gıda sektöründen katılan toplam 47 firma İKMİB tarafından organize edilen Türkiye Milli Katılımı ile fuarda yer aldı. Fuara 110 ülkeden 14 bin 500’ü aşkın ziyaretçi katıldı.

1986 yılından beri her yıl düzenlenen “PLMA’s World of Private Label” fuarına İKMİB olarak 10’uncu kez Türkiye Milli Katılım Organizasyonu gerçekleştirmekten memnuniyet duyduklarını ifade eden İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “Özel markalı ürünler sektörü, dünyada ve Türkiye’de hızla büyümeye devam ediyor. Her yıl ortalama yüzde 20 büyüyen ve 2017 yılında 25 milyar TL’lik bir hacme ulaşan özel etiketli ürünler sektöründe özellikle kozmetik, kişisel bakım, temizlik, plastik ev eşyaları, ambalaj ve gıda sektörleri ön plana çıkıyor. Biz de İKMİB olarak, firmalarımızın yeni fikirler edinmeleri ve işbirliği bağlantıları yapabilmelerini sağlamak amacıyla milli katılım organizasyonlarımız ile ihracatçılarımızı destekliyoruz. Bu yıl fuara 11’i gıda, 36’sı gıda dışı sektör firmalarından oluşan 47 milli katılım ve 47 bireysel katılım olmak üzere toplamda Türkiye’den 94 firma ile katılarak adeta çıkarma yaptık. Kimya sektöründe yer alan firmalarımızın ihracatını artıracak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.