Ana Sayfa İlaç PharmUp 6. Dönem Girişimleri Vivatech’te Yerini Aldı

PharmUp 6. Dönem Girişimleri Vivatech’te Yerini Aldı

Sanofi’nin sağlık sektöründe katma değer yaratacak yenilikçi fikirlerin gelişimine destek olmak için Endeavor ile birlikte hayata geçirdiği girişimcilik programı PharmUp’ın 6. dönem girişimleri Vivatech Fuarı’na katıldı.

2019 yılından bu yana devam eden PharmUp Girişimcilik Programı kapsamında seçilen girişimler 22-25 Mayıs 2024 tarihleri arasında Paris’te düzenlenen Uluslararası Start-up ve Teknoloji Fuarı VivaTech’i deneyimleme fırsatı buldular. Program kapsamında her yıl olduğu gibi bu sene de fuar dünyanın dört bir yanından ve her sektörden girişimler, dünya çapındaki inovasyon profesyonelleri, yatırımcıları ve kurumları bir araya getirdi.

PharmUp’ta 2019’dan beri 27 girişimciye destek verildi

Wellness ve online terapinin kesişiminde bulunan AIvigo, en son teknolojiyi kullanarak kronik hastalık yönetimi için kanıta dayalı çözümler sunan CorPal, muayenehane ve klinikler için oluşturulan bir hasta takip uygulaması olan Medicasimple ve geliştirdiği yapay zekâ ve ses tanıma teknolojileri ile sağlık alanında dokümantasyon süreçlerini otomatikleştirerek hastaneye maliyet ve doktora zaman tasarrufu sunan platform MediTechLabs, nadir hastalıkların teşhis süresini kısaltma ve doğruluğunu artırma adına doktorlar için üretilen karar destek platformu RareSum, bu sene fuara katılmaya hak kazanan girişimler arasında yer aldı.

İlki 2019 yılında gerçekleşen programa, bugüne kadar toplamda 250 girişimci başvuru yaptı. Bu başvuruların içinden seçilen 27 girişim PharmUp’a dahil oldu.