Ana Sayfa İlaç Pfizer Uluslararası Gelişmiş Pazarlama Satış & Pazarlama Dijital İş Ortağı Ata İsmet...

Pfizer Uluslararası Gelişmiş Pazarlama Satış & Pazarlama Dijital İş Ortağı Ata İsmet Özçelik oldu

Ata İsmet Özçelik

2012 yılında Türkiye Dijital İş Ortağı olarak Pfizer’e katılan Ata İsmet Özçelik, Pfizer Uluslararası Gelişmiş Pazarlar Satış & Pazarlama Dijital İş Ortağı olarak atandı.

2002 yılında Boğaziçi Üniversite Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Ata İsmet Özçelik aynı üniversitenin İşletme MBA programını tamamladıktan sonra profesyonel iş yaşamına akademik dünyada araştırma asistanı ve araştırma görevlisi olarak başladı. Çeşitli sektörlerde kıdemli yazılım uzmanı, kıdemli danışman, bölgesel IT iş ortağı gibi pozisyonlarda görev alan Özçelik, 2012 yılında Türkiye Dijital İş Ortağı olarak Pfizer Türkiye’ye katıldı. Birçok satış/pazarlama projesinin gerçekleştirilmesine katkı sağlamasının yanısıra  2018 yılında Türkiye’de önce Avrupa için kurulan daha sonra globalleşen Global Operasyonlar Servis Merkezi ekibinin kurulmasına ve büyümesine de liderlik etti.

2020 yılında Pfizer Dijital İş Servisleri Takım Lideri ve Uluslarası Gelişmiş Pazarlar Bölge İş Ortağı olarak atanan Ata İsmet Özçelik, aynı zamanda Global Portal projesinde dijital ekibin üyesi olarak Amerika dışı pazarlara portal gereksinimleri ve eğitimleriyle ilgili çalışmalar yürüttü. 2022’de Türkiye ve Doğu Avrupa İş Ortağı Lideri olarak atanan Ata İsmet Özçelik, Global Portal ve Müşteriye Dönük Araçlar projesine liderlik etti ve Yeni Ofis Çevik takımının da sponsoru oldu.

Pfizer Uluslararası Gelişmiş Pazarlar Satış & Pazarlama Dijital İş Ortağı Ata İsmet Özçelik, yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: “Pfizer Türkiye’nin son 10 yılında dijital dönüşümün bir parçası olduğum için kariyerim adına çok gururluyum. Pfizer Türkiye’nin “Lider Okulu” anlayışı sayesinde her geçen gün kendimi geliştirmeye fırsat bulduğum ve yeni kariyer yolculuklarına adım attığım için de şanslı hissediyorum.”