Ana Sayfa İlaç Pfizer Hisseleri Obezite İlacı Danuglipron’un Olumlu Faz II Verileriyle Arttı!

Pfizer Hisseleri Obezite İlacı Danuglipron’un Olumlu Faz II Verileriyle Arttı!

Pfizer shares swollen by danuglipron data in weight loss

ABD ilaç devi Pfizer (NYSE: PFE) Salı günü geçen haftanın sonuna göre yaklaşık %8 daha yüksek işlem görüyordu.

Bunun başlıca nedenlerinden biri, tip 2 diyabetli (T2D) hastalar arasında oral küçük moleküllü glukagon benzeri peptit 1 reseptör agonisti danuglipron’un kilo kaybı üzerindeki etkisine ilişkin Faz II sonuçlarının JAMA’da yayınlanmasıydı .

JAMA / Efficacy and Safety of Oral Small Molecule Glucagon-Like Peptide 1 Receptor Agonist Danuglipron for Glycemic Control Among Patients With Type 2 DiabetesA Randomized Clinical Trial

Danuglipron’un plaseboya kıyasla 16. haftada tüm dozlarda glikozillenmiş hemoglobini ve açlık plazma glukozunu ve en yüksek dozlarda vücut ağırlığını azalttığı denemede tespit edilmiştir.

Danuglipron, enjeksiyon veya açlık kısıtlamaları olmaksızın, Novo Nordisk’in (NOV: N) Wegovy’yi (semaglutide) içeren peptidik glukagon benzeri peptit 1 reseptörü agonist sınıfı ile tutarlı bir etkinlik ve güvenlik profili göstermiştir.

Aslında, danuglipron bulguları, Novo Nordisk’in Wegovy’nin sözlü versiyonunun, ileri aşama bir çalışmada plaseboya kıyasla önemli ve üstün kilo kaybına yol açtığını bildirdiği gün yayınlandı. tamamı için kaynağa bknz

Küresel obezite pazarının değerinin on yıl içinde 100 milyar dolara kadar ulaştığı tahmin ediliyor.