Ana Sayfa Eczacılık Özel bir hastaneden 1,5 milyon liralık ilaç hırsızlığı

Özel bir hastaneden 1,5 milyon liralık ilaç hırsızlığı

Adana’da özel bir hastaneden 1,5 milyon liralık ilaç hırsızlığıyla ilgili yargılanan 4 sanıktan ikisi 6 yıl 3’er ay, diğer ikisi de 3 yıl 1 ay 15’er gün hapis cezasına çarptırıldı.

Adana 10. Asliye Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına tutuklu sanıklar eczacı kalfası Serkan Karagöz, eczacı çırağı Yusuf Bağ ile tarafların avukatları katıldı. Tutuksuz sanıklar bir ecza deposunun eski sorumluları Yaşar Köseoğlu ile Kamil Önder Kuru ise salona gelmedi.

Söz verilen sanıklar Karagöz ve Bağ, eski savunmalarını tekrarlayıp suçsuz olduklarını iddia etti.

Mahkeme hakimi, sanıklardan Karagöz ile Köseoğlu’nu “hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma” suçundan 6 yıl 3’er ay hapis ve 37 bin 500’er lira adli para cezası verdi. Bağ ve Kuru da “hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanmaya yardım etmek” suçundan 3 yıl 1 ay 15’er gün hapis ve 18 bin 740’ar lira adli para cezasına çarptırıldı.

Adana’da özel bir hastanede kanser ve pahalı bazı antibiyotiklerin stoklarda azaldığının fark edilmesi üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu. Başlatılan soruşturma kapsamında 23 Kasım 2017’de düzenlenen operasyonla yakalanan zanlılardan 2’si tutuklanmıştı.