Ana Sayfa İlaç ORZAKS İlaç’tan Büyüme Hedeflerinde Önemli Bir Adım Daha

ORZAKS İlaç’tan Büyüme Hedeflerinde Önemli Bir Adım Daha

Orzaks İlaç, sektörün güvenilir firmalarından Palmiye İlaç ile ortak oldu. Orzaks İlaç bu ortaklıkla bilgi ve tecrübelerini Palmiye İlaç ile paylaşacak, finansal olarak destekleyerek gelişimine katkıda bulunacak.

Orzaks İlaç Genel Müdürü Yunus Emre Alimoğlu, Orzaks İlaç’ın 2004 yılında eczacı, hekim ve yatırımcıların bir araya gelmesi ile sağlık alanında tüketicilere doğal ürünler ve besin destekleri sunmak üzere kurulduğunu belirterek, “Mesleki olarak yılların getirmiş olduğu bilgi ve birikim ile üretilen ilk ürünler 2005 yılında piyasaya sürüldü. Bu ürünleri, alanında yenilikçi ve öncü ürünler takip etti. Aradan geçen yıllar içerisinde ürün portföyümüzü ve pazar payımızı genişleterek ‘Sağlığa Hediye’ sloganımızla bugün 150’ye yakın ürün çeşidine ulaştık. İnsan sağlığını koruma amaçlı ürünlerimizi, son tüketiciye sunuyor olmanın bilinci ve sorumluluğu ile her zaman en kalitelisini ve en doğalını sunmayı hedef olarak belirlerken, çalışmalarımızı bu hedef doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimizin formülünü belirlerken kullanıcıya maksimum faydayı sunmayı hedefliyor ve katkısız felsefesi ile doğal ürünler sunmaya dikkat ediyoruz. Etken madde seçiminde patentli ham maddeler kullanıyor ve helal kuralları çerçevesinde üretim gerçekleştiriyoruz.” dedi.

“YIL SONUNDA HEDEFİMİZ 20 ÜLKEYE İHRACAT”

Her gün yenilenen teknoloji ile üretim proseslerini geliştirdiklerini belirten Alimoğlu, şöyle devam etti:

“Doğadan aldığımız ilhamla da yenilikçi ve özgün ürünler üreterek sağlığınıza hediye ediyoruz. Doğallığından emin olmadığımız hiçbir ürünü tüketiciye sunmuyor ve ürün kalitemizi tüm kıstaslardan üstün tutuyoruz. Birçok ürün kategorisinde pazar lideri konumundayız , Eczane kanalında ise pazar lideriyiz. Ürünlerimiz şu an 16 ülkeye ihraç ediliyor, yıl sonuna kadar bu sayının 20’nin üzerine çıkmasını hedefliyoruz.  Ulaşmış olduğumuz bilgi ve tecrübeyle, potansiyel olarak değerlendirdiğimiz  şirketlere yatırım yaparak büyümeyi sürdürmeyi planlıyoruz. Bu yaklaşımımızın bir sonucu olarak Palmiye İlaç’la ortaklık gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Orzaks İlaç bu ortaklıkla, bilgi ve tecrübelerini Palmiye İlaç ile paylaşacak, finansal olarak destekleyerek gelişimine katkıda bulunacaktır. Firmamız gıda takviyelerinin yanı sıra; yapacağı yeni yatırımlarla dermokozmetik, medikal ve ilaç alanlarına da yönelmeyi hedeflemektedir.”

“PALMİYE İLAÇ, ORZAKS’LA YAPILAN ORTAKLIKLA DAHA GÜÇLENECEK”

2005 yılında İstanbul’da gıda takviyesi ve ilaç sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulan Palmiye İlaç, Ülkemizi kaliteli ve nitelikli ürünlerle buluşturmayı hedefleyen, güçlü vizyonu ve dinamik yapısı ile sektördeki yerini almıştır. Palmiye İlaç Genel Müdürü Ecz. Ömer Eryarsoy, kuruluşlarından beri yurt dışı ile distribütörlük anlaşmaları yaptıklarını ifade ederek, şu bilgileri paylaştı:

“Palmiye İlaç, ilk distribütörlük anlaşmasını 2005 yılında Amerika’nın uzman besin takviyesi firması Carlson Labs. ile yaptı. Carlson Labs. halen Omega-3’te Amerika’nın en kaliteli ve en güvenilir firması olarak sektöre liderlik etmektedir. 2006 yılından beri distribütörlüğünü yaptığımız Sunlife GmbH firması ise dünyanın önde gelen efervesan tablet üreticilerinden biri olup, Sunlife adıyla  tüm dünyada kalite ve güvenle anılmaktadır. 2011 yılı itibariyle Avrupa’da lider diyet ürünü Formoline L112’nin sahibi Certmedica GmbH ile anlaşma yapmıştır. Certmedica, Avrupa ve Dünya çapında yüksek kaliteli standart tıbbi cihazların geliştirilmesi ve pazarlanmasında temel yetkinliklere sahip bir firmadır. 8 yıllık başarılı bir grafikten sonra 2013 yılında Almanya’nın en büyük ilaç dışı gruplarından biri olan DMK Holding’e bağlı Sanotact GmbH firmasıyla hisse ortaklığı anlaşmasına varmıştır.”

“ORZAKS İLAÇ’TAN ALDIĞIMIZ GÜÇ VE YATIRIM DESTEĞİ İLE BÜYÜMEYİ HEDEFLİYORUZ”

2020 yılında firmanın Türk ortaklarının, DMK Group şirketi Sanotact’ın hisselerinin tamamını geri satın alarak yüzde yüz yerli sermaye yapısına döndüğünü belirten Eryarsoy, şunları söyledi:

“2021 yılına bu hedeflerle giren Palmiye ilaç, ülke içerisinde yüksek kaliteli üretim bandı ve tecrübesi olan aynı zamanda kendisine sektörde ışık olabilecek bir yatırım ortağı aramıştır. Bu arayış sonunda Türkiye’nin OTC’de lider firmalarından, üretim gücü katkısı ve saha tecrübesi bizden daha yüksek olan Orzaks İlaç ile, Palmiye İlaç hisselerin yüzde yetmişbeşinin satışı için anlaşmaya varmıştır. Orzaks  İlaç’ın üretim gücü, yaygın marka bilinirliği ve Palmiye İlaç’ın güçlü büyüme potansiyeli ile hızlı bir büyüme gerçekleştirmeyi umut ediyoruz. Şirketimiz, temsil ettiği markalar, sektöre sunduğu etkin içerikli ve kaliteli ürünleriyle birlikte Orzaks İlaç’la daha da güçlenerek sektördeki faaliyetlerine devam edecektir. Palmiye İlaç’ın orta vadeli hedefleri arasında, Orzaks İlaç’tan aldığı güçle ve geçmişten gelen birikimleriyle sektörün lider firmaları arasında olmak ve Türkiye’ye katma değer sağlayacak projelere imza atmak yer almaktadır.”