Ana Sayfa Manşet Omicron varyantlarına güncellenmiş aşı için FDA başvurusu

Omicron varyantlarına güncellenmiş aşı için FDA başvurusu

BioNTech CEO'su ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin

Yapılan yazılı açıklamada, “FDA’nın bize incelemeler için onay vermesinden sonra ABD’ye ilk dozları göndermek için hazırız. Fakat şu an Omicron BA.4 ve BA.5 için yetkili kurumun onay vermesini bekliyoruz” ifadesini kullandı.

ABD medyası, onay çıkması durumunda ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Eylül ayının başında yeni nesil aşıların dağıtımına başlayabilir!

Pfizer ve BioNTech, Omicron Varyantları (BA.4/BA.5 )için Uyarlanmış Bivalent COVID-19 Aşısı için FDA’ya Acil Kullanım İzni Başvurusu Sundu 

  • 12 yaş ve üzeri bireyler için 30 µg Omicron BA.4/BA.5 uyarlanmış bivalan COVID-19 aşısı için veri desteği Acil Kullanım Yetkilendirme Başvurusu

Pfizer başkanı ve CEO’su Albert Bourla. “Üretimi hızla artırdığımız için, aşı onaylanırsa Omicron BA.4/BA.5 uyumlu bivalan güçlendirici aşıları hemen gönderebiliyoruz. Bu, sonbahar ve kış aylarında olası hastalık salgınlarına hazırlanırken bireyleri ve aileleri korumaya yardımcı olmak için tasarlandı.”

BioNTech CEO’su ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin “FDA’nın ABD’de eşleşen aşılar için kılavuzunu sunmasından üç aydan kısa bir süre sonra, düzenleyici onay bekleyen bivalan Omicron-BA.4/BA.5 uyumlu aşımızın ilk dozlarını göndermeye hazırız. Bununla, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlara, virüsün şu anda baskın olan türüne uyarlanmış bir aşı ile güçlendirici bir atış yapma fırsatı vermek istiyoruz.”

tamamı için kaynağa bknz

Biontech ve Pfizer,  üç doz Covid-19 aşısının 6 aylık ve 4 yaşındaki çocuklarda yüksek oranda koruma sağladığını duyurdu.

Pfizer und BioNTech geben Update zur Wirksamkeit ihres COVID-19-Impfstoffs bei Kindern von 6 Monaten bis 4 Jahren