Ana Sayfa İlaç Novo Nordisk, Inversago Pharma’yı Satın Alıyor

Novo Nordisk, Inversago Pharma’yı Satın Alıyor

Novo Nordisk, Danimarkalı şirketin kilo verme portföyünü genişletmek için özel bir obezite ilacı üreticisi olan Inversago Pharma’yı 1.08 milyar dolara kadar satın alacak.

Inversago, faz 1b denemesinde kilo kaybı gösteren ve şu anda faz 2 geliştirme aşamasında olan bir kanabinoid reseptör blokeri olan INV-202’yi geliştirdi.

Kanada merkezli Inversago, obezite, diyabet ve vücudun metabolizmasını etkileyen diğer rahatsızlıkları olan insanları tedavi etmek için deneysel terapiler geliştiriyor.

Novo Nordisk, satın alımın bu yıl tamamlanmasını beklediğini açıkladı.

Novo Nordisk to acquire Inversago Pharma to develop new therapies for people living with obesity, diabetes and other serious metabolic diseases

Novo Nordisk A/S ve Inversago Pharma bugün, Novo Nordisk’in belirli geliştirme ve ticari kilometre taşlarına ulaşılması halinde Inversago’yu 1.075 milyar ABD dolarına kadar nakit karşılığında satın almayı kabul ettiğini duyurdu Inversago Pharma, obezite, diyabet ve metabolik bozukluklarla ilişkili komplikasyonların potansiyel tedavisi için CB1 reseptörü bazlı tedavilerin Montreal merkezli özel bir geliştiricisidir.