Ana Sayfa İlaç Novartis, TEDx’teki “Gözünü Aç” temalı etkinliğiyle kronik göz hastalıklarına dikkat çekti

Novartis, TEDx’teki “Gözünü Aç” temalı etkinliğiyle kronik göz hastalıklarına dikkat çekti

Göz hastalıklarına karşı farkındalık yaratmak için “Gözünü Aç” temasıyla çeşitli etkinlikler düzenleyen Novartis Türkiye, tema kapsamında TEDxBahcesehirUniversity’nin 5. yılının ilk salon etkinliğinin ana sponsorluğunu üstlendi. 13 Mart Çarşamba günü, Zorlu Performans Sanatları Merkezi Studio’da gerçekleşen etkinlikte 1992 yılı Türkiye güzeli Özlem Kaymaz, DijitalPara Teknoloji’nin kurucusu ve CEO’su Ali Sermet Taşdöğen, Karanlıkta Diyalog Müzesi rehberi Engin Grantepe ve son dönemlerde gezgin kimliğiyle dikkat çeken müzisyen Ayhan Sicimoğlu konuşmacı olarak yer aldı.

Kaymaz, nadir bir hastalık olan Nager sendromu ile doğan çocuğunun yaşam mücadelesi ve hastalıkla yaşamı; Taşdöğen, dünyayı değiştiren yıkıcı teknolojilerden Blockchain’in sağlık alanında kullanımı; Grantepe görme engelli bir birey olarak karşılaştığı zorlukların üstesinden nasıl geldiğini; Sicimoğlu ise müzisyenlikten televizyona uzanan yolculuğunda dünyanın renklerine gözünü açmak ve güzelliklerini keşfetmekten bahsetti.

Konuşmacılar 18 dakikalık konuşmalarının ardından, TEDx salon tipi etkinliklerine özel katılımcıların sorularını da cevapladı. 200 kişinin katıldığı “Gözünü aç” temalı etkinlik, tedxbahcesehir.com/GozunuAc adresinde etkinlikle eş zamanlı olarak yayımlandı. Novartis Türkiye, “Gözünü Aç” temasıyla etkinliklerin destekçisi olmaya ve yepyeni etkinlikler düzenlemeye devam edecek.