Ana Sayfa İlaç NEMEA Bölgesi, TAKEDA İnsan Kaynakları İş Direktörü

NEMEA Bölgesi, TAKEDA İnsan Kaynakları İş Direktörü

Geçtiğimiz senelerde Takeda NEMEA Bölgesine Pazar Erişim ve Ticari Direktör olarak atanan Ebru Yavuz ve İletişim Direktörü olarak atanan Senem Birim Alp’ten sonra Takeda Türkiye Genel Müdürü Gamze Yüceland’ın Takeda Kanada Ülke Başkanı olmasıyla devam eden başarılı Takeda Kadınları’nın yurt dışı atamalarına bir yenisi daha eklendi.

Haziran 2015 tarihinden beri Takeda Türkiye İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü olarak görev yapan ve başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Tuba Ertek,1 Eylül 2018 itibarı ile NEMEA Bölgesi, İnsan Kaynakları İş Direktörü olarak görev yapacak.

Yeni görevini Dubai’de sürdürecek olan Tuba Ertek, Türkiye, Güney Afrika, Ukrayna, Suudi Arabistan, Mısır, Lübnan, Körfez ülkeleri, Moldovya, İran, Cezayir gibi ülkelerden sorumlu olacak.

İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Tuba Ertek, Takeda’ya katılmadan önce FMCG, Teknoloji sektörlerinde İnsan Kaynakları, Satış ve Pazarlama fonksiyonlarında görev aldı.Sektörde 17 yıl boyunca biriktirdiği bilgi ve birikimi ile Takeda çatısı altında göreve geldiği günden bu yana Türkiye organizasyonunun geçirmiş olduğu kültürel ve organizasyonel dönüşümü başarıyla yürüttü. Takeda Türkiye’de çalışanların daha mutlu ve bağlı çalışması için çok sayıda fark yaratan inisiyatifi başarıyla hayata geçirdi ve “En İyi İşveren” sertifikasını organizasyona kazandırdı. Özellikle Temel Ürünler portföy satın alma sürecindeki organizasyonel ve kültürel dönüşümü ve Spesifik Ürünler İş Biriminin kurulması sürecini başarıyla yöneten Ertek, Takeda Türkiye’nin lokal ve globalde birçok ödül kazanmasına ve Türkiye ekibinin 2 yıl boyunca yüksek bir skorla Top Employer sertifikası almasına katkı sağladı. Tuba Ertek, yakın zamandaİngiltere’nin en prestijli ödüllerinden biri olan Peer Awards for Excellence ödüllerinde “En Etkili Lider” ödülüne layık görüldü.

Söz konusu atamalar, Takeda’nın hem Türkiye’de hem globalde çalışanlarına kariyer gelişimi fırsatları sunmak için gösterdiği kararlılığın güzel bir örneğini oluşturmaktadır.

TAKEDA Hakkında

TAKEDA; bilimi, hayat değiştiren ilaçlara aktararak hastalar için daha sağlıklı ve daha parlak bir gelecek sunmaya adamış, Ar-Ge odaklı global bir Japon ilaç şirketidir. Araştırma faaliyetlerini onkoloji, gastroenteroloji ve merkezi sinir sistemi tedavi alanlarına yoğunlaştırmaktadır. Yenilikçi vizyonuyla hem şirket içinde hem de ortaklarıyla Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir. Özellikle onkoloji ve gastroenterolojideki yenilikçi ürünleri ve gelişen pazarlardaki odağı TAKEDA’nın büyümesinin temelini oluşturmaktadır. TAKEDA, 30.000’den fazla çalışanı ile 70’i aşkın ülkede kendilerini hastaların yaşam kalitesini iyileştirmeye adamıştır. TAKEDA, yaklaşık 300 çalışanıyla Türkiye’de hematoloji, onkoloji, gastroenteroloji ve temel ilaçlar gibi önemli terapötik alanlarda faaliyet göstermektedir.