Ana Sayfa İlaç “Nadir İlaçlar” sektöründe “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar

“Nadir İlaçlar” sektöründe “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar

Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar Türkiye ve Uluslararası Ticari Operasyonlar İK ve Kültür Lideri Gülşah Doğan Alakuş 

Uluslararası sertifikasyon ve danışmanlık şirketi Happy Place to Work tarafından Nisan 2022-Nisan 2023 tarihleri arasında ikincisi gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri” araştırmasına 329 şirket, 74 bin 201 çalışanı temsilen 21 bin 422 çalışan katıldı. Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar Türkiye “Nadir İlaçlar” sektöründe “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” seçildi.


Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar Türkiye “Nadir İlaçlar” sektöründe “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” oldu. Happy Place to Work’ün düzenlediği Wellbeing Index Çalışan Deneyimi anketinden 70 ve üzeri puan alan 104 şirket, “Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri” listesine aday oldu. Aday şirketlerin insan yönetimi uygulamaları ise bağımsız bir bilim kurulu tarafından değerlendirildi. Liste puanı, anket sonuçları yüzde 50, insan yönetimi uygulamaları yüzde 50 oranında ağırlıklandırılarak hesaplandı ve sektörlerinde en yüksek puan alan 75 şirket Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri Listesi’ne dahil oldu.

Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar Türkiye ve Uluslararası Ticari Operasyonlar İK ve Kültür Lideri Gülşah Doğan Alakuş elde ettikleri bu başarılı sonuç için şunları söyledi: “Çalışanlarının fikirlerini önemseyen, iş ve yaşam dengesine yatırım yapan, sürekli öğrenme anlayışını benimseyen ve çalışan mutluluğunu ön planda tutan bir şirket olarak Türkiye’nin en mutlu iş yerlerinden biri olarak nitelendirilmek bizim için çok değerli. Üstelik bunu bize layık gören de yine çalışanlarımızın kendisi. Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar olarak, nadir hastalıklardan muzdarip olan hastaların hayatını iyi yönde dönüştürmek için çalışırken, çalışanlarımızın mutluluğunu da her gün gözetmeye devam edeceğiz. Bu ödülle de bunu taçlandırdığımız için gururluyuz.”
TR/NP/0029