Ana Sayfa İlaç Monodoz ambalajlarda Preform Dolum Sistemi kolaylığı

Monodoz ambalajlarda Preform Dolum Sistemi kolaylığı

Burun ve göz, cilt sağlığı alanında sıklıkla kullanılan monodoz ambalaj teknolojisi günümüz üretim ihtiyaçlarını dikkate alarak Ferm Endüstri tarafından yenilendi. Alışılagelen BFS (Blow Fill Seal) sisteminde her farklı hacim için kalıp gerekirken, Ferm Endüstri’nin geliştirdiği PFS (Preform Fill Seal) sisteminde kalıp gereği olmaksın hazır tüplerin sadece dolumu ile yatırım maliyetleri azalıyor, üretim süreleri kısalıyor.

Monodoz ambalaj teknolojisinin bilinen üretim metodu BFS (Blow Fill Seal), ürüne özel kalıp gerektiren, üretim sürecinin ilk fazında ürüne uygun tüp serilerini üreterek ilerleyen, üretimde devamlılık ilkesine dayanan bir model. Bu model pek çok üreticinin yüksek miktarlarda makine yatırımı yapmasına ve kesintisiz üretim yapılmasına ihtiyaç duyuyor.

Bu da doğal olarak daha yüksek sermaye ve yatırım ihtiyacına neden oluyor.

Sistemi yerel üreticilerin ihtiyaçlarını dinleyerek geliştiren Ferm Endüstri, sterilize edilmiş veya edilmemiş seri sıra tüpleri uluslararası standartlara uygun ölçülerde üretiyor. Talebe göre PE polietilen ve PP polipropilen malzemeden üretilen seri sıra tüpler, halen 2ml, 3ml ve 5ml olarak tedarik edilebiliyor.

Hazır tüpler sayesinde üreticiler, üretim ve dolum süreçlerinde çok daha esnek olabiliyor. Geleneksel monodoz ambalaj teknolojilerinde kalıplar arası değişim 6 ila 12 saat alırken, bu süre hazır preform tüpler sayesinde 30 dakikaya iniyor.

YÜKSEK İMALAT ADETLERİNE İHTİYAÇ DUYMADAN SİPARİŞ VERMEK MÜMKÜN

PFS, üreticilerinden sürekli üretim beklemeyen, yüksek imalat adetleri talep etmeyen bir model. Bu tüplerin dolumunu yapan makinelerde ise, özel bir işçilik gerekmeden hacimler arası geçiş oldukça basit bir uyarlama ile mümkün.

Ferm Endüstri tarafından üreticilerin talebine göre komple anahtar teslim üretim sistemi kurulabildiği gibi, yalnızca tüp tedariği veya fason dolum hizmeti de verilebiliyor. Sadece 5 seri sıra tüp talep edilmesi halinde, isteğe bağlı olarak sterilize edilmiş veya non-steril halde  sekonder ambalajlarda kontaminasyona yol açmayacak steril ambalaj kullanılarak, vakum form tavalarda koruyucu folyo kapak ile korunmuş halde kolilenerek güvenle üreticilere teslim ediliyor.

Seri sıra tüplerde, etiket uygulama, baskı ve kodlamaya uygun alan da mevcut. Tüp hacimlerine göre farklılık gösteren bu alanda farklı markalama, kodlama ve bilgilendirme yapma imkânı da var.

GELECEĞİN AMBALAJ MODELİ: TEK KULLANIMLIK VE KİŞİYE ÖZEL

Günümüzde her bir kullanımda yeni bir ambalaj açmak, üründe oksidasyonu engelleyerek daha steril hazırlandığı algısını artırıyor. Geleceğin ambalaj teknolojileri arasında yer alacak monodoz, kullanıcının isteğiyle tam kullanım olmadığı durumlarda yeniden kapatılabilir bir düzende üretiliyor.

Polietilen ve prolipropilen medikal granül malzemeden üretilen tüpler ilaç- eczacılık, veterinerlik, kozmetik alanlarında ve endüstriyel sahada boya sanayisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Daha detaylı bilgi için [email protected] veya www.fermendustri.com adresinden Ferm Endüstri ile iletişime geçebilirsiniz. 

Preform Dolum Sistemi 

Üreticinin talebine özel hazır tüpler üretiliyor. Tüplerin dolumu Ferm Endüstri tarafından yapılabildiği gibi, seri üretim sistemleri için anahtar teslim üretim sistemi kurulum hizmeti de veriliyor. Bu sistem 5 seri sıra tüpün dolumunu tamamladıktan sonra, kapanıp mühürlenmesini de sağlıyor. Alışılagelen BFS modele göre tüpleri hazır tedarik ederek ilerlemeyi sağlayan %100 yerli bu model hem pratik hem de ekonomik çözümler sunmaktadır.