Ana Sayfa İlaç Merck Türkiye’den Yeni Bir Global Atama

Merck Türkiye’den Yeni Bir Global Atama

Aydan Dincer

Globalde ve lokalde sunduğu farklı kariyer fırsatlarıyla, çalışanlarının kariyer yolcuklarını desteklemeyi önceliklendiren Merck’te, Türkiye ekibinden globale yeni bir atama daha gerçekleşti.

Merck Türkiye’de, yetenek yönetimine ve gelişimine öncelik verme taahhüdünün bir parçası olarak, Türkiye ekibinden globale yeni bir atama daha gerçekleşti. 2018 yılından itibaren Merck Türkiye’de çalışan ve son olarak Onkoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapan Aydan Dinçer, Global Onkoloji Ürün Pazarlama Direktörü olarak atandı.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Aydan Dinçer, teknoloji ve ilaç alanında global firmalarda görev aldıktan sonra, 2018 yılında Merck Onkoloji ekibine Kıdemli Ürün Müdürü olarak katıldı. 2019 yılında Onkoloji Pazarlama Müdürlüğü, 2021 yılında Strateji, Operasyon ve İş Mükemmeliyeti Direktörlüğü görevlerini üstlendi. Şubat 2022’den itibaren Onkoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapan Dinçer, mevcut pozisyonuna ek olarak Strateji, Operasyon ve İş Mükemmeliyeti Direktörlüğü görevini de vekaleten yürüttü. Aydan Dinçer, Global Onkoloji Ürün Pazarlama Direktörü olarak görevine Temmuz 2023’te başladı.