Ana Sayfa İlaç KoronaBot yapay zeka uygulaması

KoronaBot yapay zeka uygulaması

Türk ilaç sektörüne yenilikçi ürünleriyle ve etkili farkındalık projeleriyle güçlü bir destek sunan Abdi İbrahim Otsuka, Türkiye’yi ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını kapsamında, toplumu bilgilendirmek amacıyla CBOT’un geliştirdiği KoronaBot uygulamasını web sitesine entegre etti. Koronavirüs salgınıyla ilgili merak edilen tüm soruların yanıtlarının yer aldığı KoronaBot yapay zeka uygulaması, yüzlerce farklı soruya en doğru yanıtı gerçek zamanlı olarak veriyor.

Sahip olduğu yüksek teknoloji ve bilimsel bilgi birikimi ve Ar-Ge’si ile dikkat çeken Otsuka ile Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim’in güçlerini birleştirdiği Abdi İbrahim Otsuka, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını hakkında vatandaşların doğru bilgiye ulaşabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, www.aio.com.tr internet sitesine CBOT’un geliştirdiği KoronaBot uygulamasını entegre ederek salgınla ilgili merak edilen tüm konularda doğru bilgiye ulaşılmasına yardımcı oluyor.

CBOT firması tarafından geliştiren KoronaBot uygulaması en kritik 20 ana başlıkta gelebilecek yüzlerce farklı soruya cevap verebilen bir uygulama. Uygulamada, Sağlık Bakanlığı ile diğer Bakanlıkların resmi sitelerindeki ve Twitter hesaplarındaki açıklamalar baz alınıyor ve oradaki güncellemeler takip ediliyor. Vatandaşlar siteye girdikten sonra sağ alt köşedeki KoronaBot sembolünü kullanarak merak ettikleri soruları yazabiliyor. Uygulamada, “Korona nasıl bulaşır?, Korona’dan nasıl korunabilirim?, Belirtileri nelerdir?” gibi sorular bulunuyor. Yapay zeka, ilgili sorulara en doğru yanıtı gerçek zamanlı olarak veriyor. Böylelikle, pandemiyle ilgili merak edilen tüm sorular yanıtlarını buluyor.

Abdi İbrahim Otsuka Şirket Yöneticisi Elif Elkin, “Tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle, birçoğumuzun daha önce deneyimlemediği, benzerini yaşamadığımız günlerden geçiyoruz. Henüz aşısı ve tedavisi olmayan bu hastalıkla ilgili her gün yeni bir bilgi ediniyoruz. Buradan yola çıkarak, toplumumuzun salgınla ilgili doğru bilgilere hızı şekilde ulaşmasını sağlamak adına, yapay zeka şirketi CBOT’un geliştirdiği KoronaBot uygulamasını web sitemize entegre ettik. Bu uygulama koronavirüsle ilgili merak edilen tüm sorulara anlık olarak yanıt veriyor. Doğru bilgi, özellikle insanların böylesine belirsizlik yaşadığı, endişeyle dolu olduğu bir dönemde çok büyük önem taşıyor. Ne kadar doğru bilgi sahibi olursak, bu süreçte kendimizi ve yakınlarımızı daha iyi koruyabilir, gerekli önlemleri alabiliriz. Böylece daha kısa sürede bu salgını atlatmamız mümkün olur. Websitemize entegre ettiğimiz KoronaBot ile bu sürece yenilikçi ve teknoloji temelli bir destek sunarak, toplum sağlığına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Bu uygulamayla Abdi İbrahim Otsuka Ailesi olarak örnek bir dayanışma ruhu oluşturduğumuza inanıyoruz. Ülkemizin ve dünyamızın bu salgın sürecini hızla atlatmasını ve sağlıklı günlere hep birlikte ulaşmayı diliyoruz” dedi.