Ana Sayfa Manşet Koçak Farma İlaç İlk Yerli Jenerik “Hidroksiklorokin” İçeren Ürünü Üretti

Koçak Farma İlaç İlk Yerli Jenerik “Hidroksiklorokin” İçeren Ürünü Üretti

Koçak Farma CEO’su ve Genel Müdürü Uzm. Dr. Hakan Koçak

Kuruluşundan itibaren 49 yıldır yenilikçi ve stratejik öneme sahip ilaçlarla halk sağlığına hizmet eden Koçak Farma, ülkemizin COVİD-19 pandemisiyle mücadelesinde ilaç ve serum ihtiyacını dünyanın en önemli ilaç üretim yatırımlarından biri olan ve tamamen yerli sermayeli Çerkezköy tesisleri ve İstanbul serum üretim tesislerinde üretim yaparak karşılamaktadır.

Koçak Farma son olarak ülkemizin ilk jenerik yerli üretim hidroksiklorokin sülfat içeren ürünün ruhsatını almış olup, birkaç gün içerisinde ilk üretimi yaparak Türk tıbbının kullanımına sunacaktır.

Ayrıca 300.000 doz hidroksiklorokin sülfat hastaların tedavisinde kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığı’na bağışlanacaktır.

Ülkemizin COVİD-19 pandemisiyle mücadelesinde kılavuzların önerdiği ve hastaların ihtiyacı olan diğer hayati önemi haiz ilaçların ve serumların da üretimlerine Çerkezköy ve İstanbul üretim tesislerimizde kesintisiz olarak devam edilmektedir.

Koçak Farma bugüne kadar yaptığı yatırımlarla ve kullanıma sunduğu ilaçlarla dışa bağımlılığı azaltmış, ilaca ulaşımı artırmış ve kamu maliyesinde önemli katkılar sağlamıştır.

İlaçla ilgili her alanda her zaman devletimizin ve halkımızın yanında olmayı amaçlayan Koçak Farma, Biyoteknolojik ilaçların yanı sıra 600’ü aşkın ilaç üretimi yapmaktadır.

Koçak Farma halen 100’e yakın çeşitte kanser ilacını aynı çatı altında üretmektedir.

Türkiye’de kullanılan her iki kutu kanser ilacından biri Koçak Farma tarafından Çerkezköy tesislerinde yerli olarak üretilmektedir.

Saygılarımızla,

Uzm. Dr. Hakan KOÇAK                      CEO ve Genel Müdür