Ana Sayfa Biyoteknoloji Kişiselleştirilmiş mRNA Kanser İmmünoterapileri için BioNTech ile İngiltere arasında Stratejik Ortaklık

Kişiselleştirilmiş mRNA Kanser İmmünoterapileri için BioNTech ile İngiltere arasında Stratejik Ortaklık

Prof. Dr. Uğur Şahin BioNTech CEO

Ortaklıkla beraber İngiltere’de 2030 yılına kadar 10 bin kanser hastasının mRNA bazlı kişiye özel kanser aşısı içeren tedaviyi, açılacak araştırma geliştirme merkezleri aracılığıyla alacağı ifade edildi.

BioNTech Announces Strategic Partnership with UK Government to Provide up to 10,000 Patients with Personalized mRNA Cancer Immunotherapies by 2030

 Bu hedef, üç stratejik ayağa odaklanan çok yıllı bir işbirliğinin parçasıdır: mRNA veya diğer ilaç sınıflarına dayalı kanser immünoterapileri, bulaşıcı hastalık aşıları ve BioNTech’in Şirketin kilit pazarlarından biri olan Birleşik Krallık’taki ayak izini genişletmeye yönelik yatırımlardır.

BioNTech Kurucusu ve CEO’su Prof Dr Uğur Şahin; “Ulusal Sağlık Servisi (NHS), akademi, düzenleyici kurum ve özel sektör örnek teşkil edecek şekilde birlikte çalıştığı için İngiltere, COVID-19 aşılarını bu kadar hızlı bir şekilde başarıyla ulaştırdı. Bu anlaşma, COVID-19 salgınından alınan derslerin bir sonucudur. Herkes aynı amaç için sorunsuz bir şekilde birlikte çalışırsa ilaç geliştirme, kestirme yolları kullanmadan hızlandırılabilir.

Bugünkü anlaşma, kanser hastaları için aynısını yapmaya kararlı olduğumuzu gösteriyor. Hedefimiz, 20 yılı aşkın süredir araştırdığımız teknolojileri kullanarak bağışıklık tedavileri ve aşıların gelişimini hızlandırmaktır. İşbirliği, dünya çapında toplu olarak yüz milyonlarca insanı etkileyen çeşitli kanser türlerini ve bulaşıcı hastalıkları kapsayacak. Başarılı olursa bu işbirliği, hastalar için sonuçları iyileştirme ve İngiltere ile dünya çapında bulaşıcı hastalıklara karşı yenilikçi aşıların yanı sıra kanser bağışıklık tedavileri paketimize erken erişim sağlama potansiyeline sahiptir.”

“The UK successfully delivered COVID-19 vaccines so quickly because the National Health Service, academia, the regulator and the private sector worked together in an exemplary way. This agreement is a result of the lessons learnt from the COVID-19 pandemic as we all experience that drug development can be accelerated without cutting corners if everyone works seamlessly together towards the same goal. Today’s agreement shows that we are committed to do the same for cancer patients,” said Prof. Ugur Sahin, M.D., Chief Executive Officer and Co-Founder of BioNTech. “Our goal is to accelerate the development of immunotherapies and vaccines using technologies we have been researching for over 20 years. The collaboration will cover various cancer types and infectious diseases affecting collectively hundreds of millions of people worldwide. If successful, this collaboration has the potential to improve outcomes for patients and provide early access to our suite of cancer immunotherapies as well as to innovative vaccines against infectious diseases – in the UK and worldwide.”