Ana Sayfa Manşet “Kamu ve İlaç Sektörü Buluşması”

“Kamu ve İlaç Sektörü Buluşması”

TİSD Tarafından Düzenlenen “Kamu ve İlaç Sektörü Buluşması”
21-22 Temmuz 2022 Tarihlerinde İstanbul’da Gerçekleşti

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkililerinin ve Türkiye İlaç Sanayi Derneği (TİSD) üyelerinin katılımıyla düzenlenen “Kamu ve İlaç Sektörü Buluşması”, 21-22 Temmuz 2022 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Kurum Başkanı Doç. Dr. Tolga Karakan, Başkan Yardımcıları Dr. Asım Hocaoğlu, Dr. Ecz. Sevil Azak Sungur, Ferhat Güngör, Hazine ve Maliye Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Celalettin Sıvacı ile Daire Başkanlarının yer aldığı oturumlarda sektörün gündemindeki konular görüşüldü.
Sektörün güncel konularını değerlendirmek ve ilgili kamu yöneticileri ile sektörü bir araya getirmek amacıyla TİSD tarafından düzenlenen “Kamu ve İlaç Sektörü Buluşması”, İstanbul’da geniş bir katılımla gerçekleşti. TİSD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ulusoy’un açılış konuşmasıyla başlayan toplantının birinci gününde, Kurum Başkanı Doç. Dr. Tolga Karakan, yapılan mevzuat güncellemeleri ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ruhsatlandırma süreçlerindeki iyileştirmeler, Dönemsel Avro Değeri (DAD) ve fiyat kararnamesindeki düzenlemeler ile ilgili konuşan Karakan, Kurum hedeflerini ve sektörden beklentilerini belirtti. Hazine ve Maliye Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Celalettin Sıvacı da ilaç bütçesi konusunda yürütülen çalışmalar ve sürdürülebilirlik için hedefler konusunda bilgi aktardı.

Denetim ve ruhsatlandırma süreçlerindeki teknik konuların görüşüldüğü toplantının ikinci günü, ilgili Daire Başkanları ve Birim Sorumlularının sunumları ve soru-cevaplar ile devam etti.