Ana Sayfa Biyoteknoloji İzmir Biyotıp ve Genom Merkezinden önemli işbirliği protokolü

İzmir Biyotıp ve Genom Merkezinden önemli işbirliği protokolü

İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi ile Ege Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi ile Ege Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi (İBG) ile Ege Üniversitesi, Eğitim, Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Alanlarında İşbirliği Yapmak Üzere Anlaştı

10 Mart 2020 Salı günü Ege Üniversitesi’nde düzenlenen imza törenine İBG Müdürü Prof. Dr. Mehmet Öztürk, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kutsal Turhan, iki kurumdan öğretim üyeleri ve araştırma grup liderleri katıldı.

İmzalanan protokolün temel amacı; ihtiyaç duyulması halinde, iki kurumdaki araştırmacıların ortak araştırma projeleri yürütmelerine, iki kurumdaki araştırmacıların üniversite ve merkezdeki altyapılara daha kolay erişimine ve kurumlararası tam ya da yarı zamanlı araştırmacı istihdamına olanak sağlamaktır. Ayrıca kurumlar birbirlerine eğitim ve öğretim faaliyetlerinde destek verecek, Ege Üniversitesi öğrencileri İBG’de staj yapabilecektir.

Prof. Dr. Budak, konuşmasında “Sağlık sektörüne yenilikçi teknoloji ve ürünler kazandıran, ayrıca Türkiye’nin sağlık alanındaki ilk tematik araştırma merkezi olan İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi ile geliştireceğimiz işbirliği, değişen sağlık ihtiyaçlarına hızlı ve etkili çözümler üretebilmemiz ve sağlık alanında sahip olduğumuz imkân, olanak ve altyapıları günümüz teknolojisine uygun olarak revize etmemiz açısından büyük önem arz ediyor.” dedi. Prof. Dr. Öztürk de, işbirliğini güçlendirecek şekilde yapılan protokolün kısa zamanda meyvesini vereceğine inandığını belirtti.