Ana Sayfa Manşet İstanbul Kağıthane Devlet Hastanesi, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesine Taşınacak 

İstanbul Kağıthane Devlet Hastanesi, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesine Taşınacak 

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus ve DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ile birlikte bir basın açıklaması yaptı.

Koca açıklamasında “Birleşmiş Milletler’in ve Sağlık Teşkilatı’nın nasıl katkı verebileceğine ilişkin de istişarelerde bulunduk. Bundan sonraki süreçte ekiplerimiz belirlediğimiz öncelik alanları olan sağlık altyapısı, mobil sağlık hizmetleri, birinci basamak sağlık hizmetleri, aşılama, ruh sağlığı, çevre sağlığı hizmetleri gibi birçok kritik alanda çalışmalarına devam edecek”

Bakan Koca, “Depreme dayanıklılık araştırma çalışmaları, ülke genelinde yürütülmektedir. İstanbul Kağıthane devlet hastanemiz, Seyrantepe Şişli Hamidiye Etfal eğitim ve araştırma hastanemize taşınarak hizmete devam edecektir. Taşınma işlemi, birkaç gün içerisinde tamamlanacaktır. Ayrıca  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi için de hem hizmetin devamı hem de kıymetli bilim insanlarımızın hizmete devam edebilmeleri için de gayret ve çaba içerisindeyiz. Vatandaşlarımızın bu dönemde tedirgin olmaması ve bu anlamda açıklamaları dikkatle takip etmelerini önemsiyorum. Vatandaşlarımızın tedirgin olacağı bir durum söz konusu değil”