Ana Sayfa Etiketler Dsö

Etiket: dsö

DSÖ, Kuş Gribinin İnsanlara Bulaşmasının ‘Çok Büyük Bir Endişe’ Olduğu Uyarısında...

Dünya Sağlık Örgütü, H5N1 kuş gribinin "olağanüstü derecede yüksek" bir ölüm oranıyla karşı karşıya olan, insanlar da dahil olmak üzere yeni türlere yayılması konusunda alarm verdi.

Kolon ve Rektum Kanseri Y Kuşağında Artıyor

Kolon ve Rektum Kanseri Y Kuşağında Artıyor

Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı’nda Uzmanı Uyardı: Erkek Çocukların Aşılanması Gerekli

Prof. Dr. Ünal, “Esasında erkeklerin aşılanması gerekiyor. Bu virüsü erkekler taşıyor ve bulaştırıyor. Dolayısıyla 9 ila 15 yaş arasındaki erkek çocuklarının aşılanması gerekli hale gelmiştir” dedi.  

DSÖ’den Covid-19 Aşılarının Antijen Bileşimine İlişkin Açıklama

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) COVID-19 Aşı İçeriği İzleme Komitesi (TAG-CO-VAC), SARS-CoV-2 evriminin COVID-19 aşı içeriğindeki etkilerini değerlendirmek ve gelecekteki COVID-19 aşılarının antijen bileşiminde değişiklik...

Demir Eksikliği Ve Anemisi; “İyileştirilebilir’’ Ve “Önlenebilir’’ Önemli Bir...

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, 26 Kasım Dünya Demir Eksikliği Günü’ne dikkat çekti. Yapılan açıklamada, küresel çaptaki en yaygın mikro-besin alım yetersizliği olan demir eksikliğinin, aneminin (kansızlık) en sık görülen sebebi olarak bilindiğinin altı çizildi.

TEİS Genel Başkanı Ecz. Nurten Saydan “Aşı Sayesinde Her Yıl...

TEİS Genel Başkanı Ecz. Nurten Saydan yaptığı basın toplantısında aşı sayesinde her yıl dünyada 6 milyon insanın ölümünün engellendiğini ve aşıların  antibiyotik kullanımını azalttığını belirterek, HPV  aşılarının  bir an önce ödeme kapsamına alınmasını belirtti.

Hayvanlardan Bulaşan Hastalıklar “2050’De 12 Kat Daha Fazla Kişiyi Öldürebilecegi Belirtildi

Araştırmacılar, iklim değişikliği ve ormansızlaşma nedeniyle hastalıkların yayılma riskinin artmasını ele almak için "acil eylem" çağrısı yaptı.

Alerjik Çocuklar Grip Aşısı Olmalı Mı?

Türkiye Ulusal c ve Klinik İmmünoloji Derneği Üyesi Doç. Dr. İlknur Külhaş Çelik kış mevsiminde özellikle okullarda hızla yayılan gribe karşı dikkatli olunması gerektiğinin altını çizerek, “Alerjik çocuklar özellikle de astımı olanlar risk altında.
- Advertisement -