Ana Sayfa İlaç İstanbul Corporate Games ‘Takım Ruhu’ ödülü; Sanofi’nin

İstanbul Corporate Games ‘Takım Ruhu’ ödülü; Sanofi’nin

Tüm dünyada hayata güç katma vizyonuyla hareket eden ve ilaç sektörünün lider firmalarından Sanofi, bu sene de 49 çalışanı ile ‘İstanbul Corporate Games’e katılarak yüzmeden, masa tenisine, yelkenden tavlaya farklı branşlarda yarıştı. Türkiye’nin en geniş katılımlı kurumsal spor organizasyonları arasında yer alan ‘İstanbul Corporate Games’te Sanofi çalışanları, yüzme ve tenis gibi farklı branşlarda ödülün sahibi oldu.

İnsanların sağlık yolculuğunda yol arkadaşı olan, yaşamlara güç katan dünyanın önde gelen ilaç şirketlerinden Sanofi, bu yıl da 4 – 6 Mayıs tarihlerinde yapılan ‘İstanbul Corporate Games’te farklı branşlardaki yarışlarda kazandığı başarılarla ödül almaya hak kazandı.

2017 yılında yüzme ve masa tenisi dallarında sekiz madalya alan ve katılımcıların oylarıyla belirlenen ‘Takım Ruhu’ ödülünün de sahibi olan Sanofi, bu yıl da dokuz kategoride yarışarak yeni başarılara imza attı. Turnuva kapsamında 49 Sanofi çalışanı; futbol, yüzme, basketbol, tenis, masa tenisi, karting, koşu, yelken ve tavla kategorilerinde Sanofi’yi temsil etti. Turnuvada başarılı sonuçlar elde ederek ödülleri toplayan Sanofi çalışanlarından Kıdemli Kurumsal İletişim ve KSS Projeleri Müdürü Dilara Fırat; yüzme alanında kadınlar 50 metre kategorisinde 1’incilik, kadınlar 200 metre kategorisinde 2’incilik ödülünü alırken Sözleşmeli Satışlar Yöneticisi Vicdan Cura, yüzme alanında kadınlar 100 metre kategorisinde 2’incilik ödülünü aldı.Sanofi çalışanlarından analitik geliştirme uzman Pertev Erol Duru ise tenis alanında 40-49 yaş erkekler kategorisinde 2’incilik madalyasının sahibi oldu.

Çalışanının yaşamına da değer katıyor!

Sanofi çalışanlarının iş-yaşam dengesini sağlamak amacıyla ‘Sanofi’de Hayat’ programı kapsamında çeşitli uygulamaları hayata geçiriyor. Bu kapsamda çalışanlara esnek çalışma saatleri, ayda iki gün uzaktan çalışma, bilinçlendirme seminerleri gibi uygulamaların yanı sıra sağlıklı yaşamı ve sporu desteklemek amacı ile tamamı gönüllü çalışanlar tarafından kurulan sosyal kulüp aktivitelerini dört yıldır sürdürüyor. Beşi spor kulübü (yüzme, koşu, basketbol, futbol ve adrenalin) olmak üzere dokuz sosyal kulübü bünyesinde bulunduran Sanofi, kulüplerin aktivitelerinin hayata geçmesine de destek oluyor. Sanofi, spor ve sağlıklı yaşamı destekleyen çalışma kültürü ve çalışan bağlılığını artıran farklı uygulamaları ile çalışanına her zaman önem veren lider şirketlerden biri olarak tanımlanıyor. Çalışanını faaliyetlerinin odak noktasına alan Sanofi, her yıl gerçekleştirdiği farklı uygulamaları ile çalışanlarının yaşamına değer katmayı sürdürmeyi hedefliyor.

Sanofi Hakkında

Sağlıkta global bir lider olan Sanofi hastaların ve tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda tedavi çözümleri keşfeder, geliştirir ve hizmete sunar. Sanofi’nin güç kaynağı olan alanlar şunlardır: Diyabet çözümleri, beşeri aşılar, yenilikçi ilaçlar, tüketici sağlığı, gelişen pazarlar ve Sanofi Genzyme. Sanofi, Paris (EURONEXT: SAN) ve New York (NYSE: SNY) borsalarında işlem görmektedir. Detaylı bilgi için: www.sanofi.com.tr