Ana Sayfa Tıp&Sağlık İşitme kaybı yaşayanların yaşamlarını iyileştirmek için

İşitme kaybı yaşayanların yaşamlarını iyileştirmek için

yeni Philips işitme cihazları kullanıma sunuldu 

Philips’in yeni premium işitme cihazları, işitme kaybı olan kişilerin arkadaşlarına ve ailelerine bağlanmasına, en sevdikleri müziklerin ve eğlencenin tadını çıkarmasına ve nihayetinde yaşamlarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için tasarlandı. Philips marka bu işitme cihazları, 100 yıldan fazla deneyime sahip, dünyaca ünlü işitme sağlığı grubu Demant tarafından Türkiye’de kullanıma sunuldu.

Dünyaca tanınan işitme sağlığı grubu Demant, Philips markalı işitme çözümlerini global işitme cihazı pazarına sunduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyor.   Dünya işitme cihazları alanında lider Demant ile Philips’in sağlık alanındaki global markasını biraraya getiren bu işbirliği, işitme sağlığı deneyimini yenilikçi çözümlerle zenginleştirecek.

Modern dünya insanının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanan ürünleri Türkiye pazarına kazandırmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Demant Şirketleri Türkiye Genel Müdürü Filiz Güvenç, “Philips işitme cihazları daha iyi işitme imkanı sunarken, alanında çığır açan teknoloji kullanımıyla da kullanıcıların aktif bir hayat yaşamasını sağlıyor” dedi.  Hayatımızda çevreyle kurulan  bağlantılar önem taşır. Yeni Philips işitme cihazları, aksesuarları ve uygulamaları, işitme kaybı olan kişilerin önem verdiği kişilerle bağlantı kurmasına ve daha iyi duymalarına yardımcı olmak amacıyla tasarlandı. Daha iyi duyabilme yeteneği sayesinde çevrelerindeki insanlarla rahat bağlantı kuran cihaz kullanıcıları   konuşulanları ve  daha fazlasını anlayabilir. Böylece aktif ve sosyal olan kullanıcılar, işitme cihazlarını akıllı telefon gibi gündelik hayatta kullandığı cihazlara bağlayarak müzik ve filmleri doğrudan dinleyebilir, görüşmelerini daha kolay yapabilir.  SoundMap aracılığıyla insanlarla bağlantı kurabilme- Çığır açan teknoloji sayesinde, Philips işitme cihazları konuşma hızından daha hızlı çalışıyor.  SoundMap teknolojisi, amplifikasyonu gürültü seviyesine verimli bir şekilde adapte ediyor ve gürültüyü tespit etmek ve azaltmak için ikili mikrofon teknolojisini kullanıyor. Sonuç olarak, Philips işitme cihazları kullanıcıların gürültülü sosyal ortamlarda bile konuşmaları daha net duymalarına yardımcı oluyor. Ayrıca, çoğu işitme cihazı kullanıcısının aşina olduğu bir zorluk olan, ortamın gerçekten gürültülü olduğu zamanlar için de ek destek sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar etrafındaki insanlarla konuşmanın tadını daha iyi çıkartabiliyor. Bu da, Philips işitme cihazı kullanıcılarının sosyal etkileşimlerinde desteklenecekleri ve böylece hayata daha fazla katılabilecekleri anlamına geliyor.  Sound Tie ile Dünyayla bağlantı kurabilme – Philips  işitme cihazları kullanıcıları modern dünyaya da bağlanıyor.  Çift çekirdekli 2.4GHz Bluetooth Düşük Enerji teknolojisini kullanan işitme kaybı olan kişiler, TV izleme ve müzik dinleme gibi etkinliklerden daha iyi bir şekilde yararlanabilecek. Ayrıca internete bağlı cihazlarla akıllı etkileşimler sayesinde cihazlar kullanıcılarının bağlantıda kalmasına yardımcı olacak ve uzaktaki arkadaşları ve aileleriyle daha iyi iletişim kurabilecekler.  

Demant Hakkında

Dünyanın önde gelen firmalarından Demant Grubu işitme sağlığı alanında, Royal Philips işitme cihazlarının da tek lisansörü olarak, 130’u aşkın ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir.

Demant Grubu insanların daha iyi işitmesine ve işitme sağlığına yardımcı olmak adına, sahip olduğu geniş bilgi birikimi ile yenilikçi teknolojileri geliştirerek, hayatları değiştiren farklılıklar yaratma yolunda 100 yıldan uzun bir süredir çalışmaktadır.

Daha fazla bilgi için: https://www.demant.com/

Philips işitme cihazlarıyla, hem sağlık profesyonellerine hem de işitme kaybı yaşayan kişilere sunduğumuz entegre sağlık hizmetleri  kapsamında yardımcı olmayı arzuluyoruz.  Bu alanda geliştirdiğimiz yeni ve heyecan verici çözümlerle işitme sağlığını farklı bir aşamaya taşıma kararlılığındayız.  Daha fazla bilgi için: https://www.hearingsolutions.philips.com/tr-tr