Ana Sayfa İlaç İlaç Sektörü’nün En İyi İşverenleri Listesi 11 Mayıs’ta açıklanacak!

İlaç Sektörü’nün En İyi İşverenleri Listesi 11 Mayıs’ta açıklanacak!

Great Place To Work® Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Eyüp Toprak

Sektörel, bölgesel ve tema bazlı listelerle En İyi İşverenleri ödüllendirmeye devam eden Great Place to Work® Enstitüsü, ilaç sektörünün en iyilerinin yer alacağı En İyi İşverenler Pharma™ 2022 Listesi’ni 11 Mayıs 2022 tarihinde açıklayacak. Listede yer almak isteyen ve henüz sertifika almamış organizasyonların 10 Nisan 2022 tarihine kadar Great Place to Work® Sertifikası almaları gerekiyor!

Bir işyerini harika hale getiren unsurların neler olduğunu ortaya koyan ve işyeri kültürü ile çalışan deneyimi konusunda global otorite konumunda bulunan Great Place to Work® Enstitüsü, 11 Mayıs 2022 tarihinde En İyi İşverenler Pharma™ 2022 Listesi’ni açıklayacak. İlaç sektöründe Türkiye’nin en iyi işverenleri listesinde yer almak isteyen organizasyonların, 10 Nisan 2022 günü sonuna kadar Great Place to Work® Sertifikası almış olmaları gerekiyor. 

Eyüp Toprak: “Pandemi, sağlık ve ilaç sektörü çalışanlarının bizler için önemini gösterdi”

Sağlık ve ilaç sektörü çalışanlarının, pandeminin ortaya çıkmasıyla birlikte dünyanın dört bir yanında fedakarca çalıştıklarını hatırlatan Great Place To Work® Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Eyüp Toprak, “Klişe gibi gelse de her şeyin başı sağlık. Hem sağlık hem de ilaç sektörü son 2 yılda hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldular. Aşının yaygın kullanımıyla birlikte pandemi sürecinin hafiflediği 2021 yılında ilaç sektöründeki işverenler, genel olarak yüksek çalışan deneyimi ile kendilerini diğer tüm sektörlerden ayrıştırdı. Geçtiğimiz yıl Great Place to Work® tarafından gerçekleştirilen analizlere dahil olan şirketlerin çalışanlarından gelen sonuçlar incelendiğinde, Trust Index© ile GÜVEN’i oluşturan ana boyutlar Güvenilirlik, Saygı, Hakkaniyet, Gurur ve Takım Ruhu kategorilerinin tümünde genel ortalamanın üzerinde sonuçlara sahip oldukları gözlemlendi. Bu yıl açıklayacağımız En İyi İşverenler Pharma™ 2022 Listesi’ne ek olarak yapılacak çalışmanın sonuçlarından hazırlanan raporumuz, ilaç sektöründe çalışanların işverenlerini nasıl değerlendirdiklerini de ortaya koyacak. Bu nedenle organizasyonları, çalışan deneyimlerini ölçümleyerek elde edecekleri geri bildirimler ile daha iyi bir iş yeri kültürü oluşturmaları için önemli katkılar sunacak sertifikasyon programına katılmaya davet ediyorum” dedi.

Harika işyerleri, Great Place To Work® sertifikası ile belgeleniyor

Great Place To Work® Enstitüsü, farklı büyüklük ve sektörlerdeki organizasyonlara 30 yıldan fazla süredir 5 kıtada 60’tan fazla ülkede mükemmel iş yeri olmaları ve kendilerini geliştirmeleri konusunda ölçmeler yaparak, araştırma ve danışmanlık hizmeti veriyor. Bu bağlamda Great Place To Work® enstitüsü, çalışanların mevcut işyerlerindeki deneyimine odaklanan “Trust Index©” anketi ve Culture Audit© for All metodolojisine dayanan 5 alanda organizasyonun “Herkes İçin Harika Bir İşyeri” oluşturmadaki deneyimlerini ölçümlemekte, raporlamakta ve yol haritaları çıkartıyor. Her yıl dünyanın dört bir yanında aynı kriterler dahilinde 7 binden fazla organizasyonun çalışanlarıyla gerçekleştirilen anketlerle global çapta kıyaslanabilir sonuçlar elde ediliyor. Çalışmalar neticesinde Great Place to Work® sertifikasını elde edebilen şirketler, bu unvanı 1 yıl boyunca tüm iletişim çalışmalarında kullanabiliyorlar.