Ana Sayfa Tıp&Sağlık Hekimler ağrısız yaşam yolunda bu hafta bir araya geliyor

Hekimler ağrısız yaşam yolunda bu hafta bir araya geliyor

Prof. Dr. Aynur Özge

Hipokrat zamanından beri en temel öğretidir hekimlik sanatı için “Önce ağrıyı dindir” misyonu. Nitekim pandemi gölgesinde daha da zorlaşan hekimlik sanatında meslektaşların güncel ağrı bilgilerini desteklemek ve tıp eğitimi aksayan internlere destek olmak amacıyla yepyeni bir proje hayata geçiriyor. Küresel Migren ve Ağrı Derneği önderliğinde Doktorclub ev sahipliğinde gerçekleşecek hizmet içi eğitimlerde her salı saat 20.00-20.40 arasında meslektaşlarla buluşmayı hedefliyor dernek.

Bu kapsamda Nöroloji, Algoloji, Nöroşirurji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Aile Hekimliği gibi farklı disiplinlerden uzmanlar belirli bir tematik akışta gerçek olgular üzerinden tanı ve tedaviye ait bilgileri güncelleyecekler. Proje hakkında bilgi veren dernek Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge amaçlarının rasyonel ağrı bilgisini tüm meslektaşlarına ulaştırmak ve herkesin doğru tanı ve tedavi olmasına katkıda bulunmak olduğunu ifade etti.

Projenin koordinatörlüğünü Prof. Dr. Elif Kocasoy Orhan – Prof. Dr. H. Macit Selekler- Prof. Dr. Süleyman Özyalçın ve Dr. Öğr. Üyesi Halil Çetingök yürütüyor.

Tüm sunumlara Prof. Dr. Okan Bölükbaşı’nın aktaracağı ağrı tarihçesi ile ilgili kısa anektodlar ile başlanacak. İki temel olgu üzerinden konu tartışılırken sorulacak interaktif sorular izleyiciler tarafından oylanarak aktif bir etkileşim sağlanması hedefleniyor.

Bilimsel sekreteryaya Ethiccon organizasyonun üstlendiği etkinliğe NÖROM Nörobilim ve Nöroteknoloji Merkezi de destek sağlıyor. Projeyi hekimler her salı akşamı 20.00-.20.40 saatleri arasında  www.doktorclub.com/agirisizyasam linki üzerinden izleyebilirler.