Ana Sayfa İlaç Giuseppe Accogli Chiesi Grup CEO

Giuseppe Accogli Chiesi Grup CEO

Giuseppe Accogli Chiesi Grup CEO

Araştırma odaklı uluslararası bir biyofarmasötik grubu olan Chiesi’ye, yeni Grup CEO’su olarak Giuseppe Accogli atandı. Giuseppe, 3 Nisan 2023 tarihi itibariyle Grup CEO’su olarak çalışmalarına başlayacak.

ABD ve EMEA pazarları başta olmak üzere, birden fazla disiplinde (satış, pazarlama, Ar-Ge, birleşmeler ve satın almalar, strateji ve ürün inovasyonu gibi) güçlü bir geçmişi olan Giuseppe Accogli, medikal teknoloji sektöründe Tyco Healthcare (Covidien), Baxter ve Medtronic gibi şirketlerde 25 yıllık uluslararası deneyime ve başarılı bir kariyere sahip. Güçlü deneyimi, sahip olduğu değerler ve motivasyonu Accoli’yi Chiesi Grubu için ideal bir aday haline getiriyor.

“Bir CEO olarak, biyofarmasötik sektöründe iyilik için sürdürülebilir bir güç olma taahhüdümüzü yerine getirmek amacıyla liderlerimizin, çalışanlarımızın ve ortaklarımızın daha büyük başarılar elde etmesini sağlamak için çalışacağım.”

Giuseppe Accogli, atanmasıyla ilgili olarak; “Chiesi’nin yeni büyüme aşamalarına liderlik rolünü üstlenmekten gurur duyuyorum. Yönetim Kurulu’na bana duydukları güven ve böylesine heyecan verici bir yolculuğun parçası olma fırsatı tanıdıkları için ayrıca teşekkür ederim. Chiesi özünde, şirketin faaliyet gösterdiği çevre ve topluluklarda olumlu bir etki bırakan ve dünyanın dört bir yanındaki insanların sağlığına ve refahına önem veren, yenilikçi ve son derece kararlı profesyonellerden oluşan bir Grup. Bir CEO olarak, biyofarmasötik sektöründe iyilik için sürdürülebilir bir güç olma taahhüdümüzü yerine getirmek amacıyla liderlerimizin, çalışanlarımızın ve paydaşlarımızındaha büyük başarılar elde etmesini sağlamak için çalışacağım”dedi.

Chiesi Grup Başkanı Alberto Chiesi ise; “Giuseppe’nin CEO rolünü üstlenmesi konusunda çok büyük bir heyecan duyuyoruz. Kendisi, Chiesi’nin son 85 yılda elde ettiği başarıları geliştirme ve büyüme ve inovasyon konusunda bizi bir sonraki aşamaya taşıyacak vizyona ve güce sahip olduğunu kanıtlamış bir lider” şeklinde konuştu.