Ana Sayfa İlaç Filtre Validasyonu

Filtre Validasyonu

Sartonet’in Filtre Validasyonu Semineri’ne Yoğun İlgi!

Sartonet’in geçtiğimiz günlerde Taksim’de, The Marmara Otel’de düzenlediği “Filtre Validasyonu Semineri” yoğun ilgiyle karşılandı.

İlaç üreticilerinin yanı sıra akademik camianın da ilgi gösterdiği eğitimde Sartonet filtre ve filtre validasyonu konusundaki deneyimlerini aktardı.

Bilindiği gibi likit ilaç üretiminde kullanılan filtreler için filtre validasyonu, Sağlık Bakanlığımızın 1 Ocak 2018 itibarı ile gerçekleşen PIC/S üyeliği ile zorunlu hale gelmişti.

Son iki yılda ilaç sektörünün bu konuda yaşadığı deneyimlerin de örneklerle paylaşıldığı seminerde; otoritelerin Filtre ve Filtrasyon Prosesi konusundaki talimatları, bildirileri ve tavsiyeleri de yorumlandı.

Ömer Erdem: “Bildiklerimizi paylaşmaya gönül verdik. Eğitimlerimiz devam edecek.”

NTV’de yayınlanan Değer Katanlar konseptinin seminerle ilgili sorularını yanıtlayan Ömer Erdem: “Filtre konusunda verdiğimiz bu eğitimler ilaç sektörüne ve ülkemize boynumuzun borcu diye düşünüyoruz. Biz bildiklerimizi paylaşmaya gönül verdik. Eğitimlerimiz devam edecek.” dedi.

37 yıldır ilaç sektörüne filtre ve filtrasyon sistemleri temin eden ve yaklaşık 19 yıldır da filtre validasyonu konularında hizmet veren Sartonet, yıllar içinde biriktirdiği bu bilgileri sektör ile paylaşmayı bir görev olarak görüyor