Ana Sayfa Etiketler Spor

Etiket: Spor

Spor Yaralanmalarına Neden Olan Hatalar

Acıbadem Altunizade Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Alper Kaya, sporun pek çok faydası olsa da hatalı yapıldığı takdirde spor yaralanmalarına neden olabileceğine dikkat çekti.

“Her Yıl 3,2 Milyon Kişi Hareketsizliğe Bağlı Nedenlerle Hayatını Kaybediyor”

Yeteri kadar hareket etmemenin dünya genelindeki en yaygın dördüncü ölüm nedeni olduğunu ifade eden Prof. Dr. Nurzat Elmalı, “Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, yılda 3,2 milyon insan, yetersiz fiziksel aktivite ve fiziksel hareketsizliğe bağlı nedenlerle hayatını kaybediyor” dedi.

Günde Sadece 4 Bin Adım Yürümek Herhangi Bir Nedenle Ölüm Riskini...

Sağlık açısından en az 10 bin adım atması gerktigi vurğulansa da, bugüne kadarki yapılan en büyük araştırmaya göre, günde sadece 4 bin  adım yürümenin, herhangi bir nedenle ölme riskini azalttığı ve ne kadar çok adım atılırsa sağlık için yararlarının bir o kadar arttığı kaydedildi.  

İspanyol Bilim İnsanları, Süper Yaşlıların Uzun Ömürlerinin ve Keskin Zihinlerinin Sırlarını...

İspanya Madrid Queen Sofia Vakfı Alzheimer Merkezi'ndeki Bilim İnsanları, keskin zekaları ile yaşlarına meydan okuyanin süper yaşlıların zekalarını ve hafızalarını nasıl koruduklarıyla ilgili birkaç özellik daha saptadı.

Ruhsal Bağışıklığı Güçlü Tutmak İçin 9 Öneri

Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi’nden Uzm. Klinik Psikolog Merve Öz, ruh sağlığımızın da bağışıklık sistemimiz üzerinde etkisi olduğunu, ruhsal olarak kötü hissettiğimizde hastalıklara daha kolay yakalanabileceğimizi belirtti.

Spor Yaralanmalarında Eklemleri Stabilize Eden Doku Bandı Tasarlandı

Yeni bir çalışma, yaygın bir spor yaralanması olan, ön çapraz bağ yırtılması veya ACL'nin iyileşmesinde çok etkili olan, cerrahi olmayan bir yöntem bulundu.

Multipl Skleroz Hakkında Doğru Sanılan Sekiz Hatalı Bilgi!

Acıbadem Altunizade Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Ezgi Yakupoğlu, ancak Multipl Skleroz ile ilgili toplumda doğru sanılan hatalı bilgilerin teşhis ve tedavi açısından gecikmelere yol açtığına dikkat çekti.

Çalışırken Yalnızca İşinizi Değil, Beslenmenizi de Planlayın!

Infinity Regenerative Clinic Medikal Ekibinden Genetik Bilim Uzmanı & Diyetisyen Dilara Devranoğlu “Çalışan insanların gün içinde tükettiği enerji düşünüldüğünde bu kişilerin dengeli ve sağlıklı beslenmesi büyük önem taşıyor. 

Şeker Tüketimini Azaltan 10 Etkili Öneri!

Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Nur Ecem Baydı Ozman, bu nedenle şekerin mutlaka sınırlı miktarda tüketilmesi gerektiğine dikkat çekti.
- Advertisement -