Ana Sayfa Etiketler Psikoloji

Etiket: psikoloji

Obsesif Kompulsif Bozukluk Giderek Yaygınlaşıyor!

Obsesif Kompulsif Bozukluk Giderek Yaygınlaşıyor!

Psikosomatik Hastalıklar

psikosomatik hastalıklar

Pareidolia

Pareidolia

Demanstan Koruyan Kişilik Özellikler Belirlendi

California Üniversitesi, Davis ve Northwestern Üniversitesi tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmada, kişilik özellikleri ile demans gelişme riski arasında ilginç bir bağlantı ortaya çıktı.Çalışmada...

“Bilim Gençlerle Kazanacak” Projesi Kasım Ayı Bilim Etkinliği “Psikoloji ve Hidrojeoloji”...

Bilim Kahramanları Derneği'nin öncülüğünde, Pfizer Türkiye'nin katkıları ile gerçekleşen “Bilim Gençlerle Kazanacak” projesinin Kasım ayı takvimi belli oldu. 

Gece Çalışanların Psikolojilerini Koruması için Uzmanlardan Öneriler

Gece vardiyası çalışanlar, bu özel yaşam tarzının getirdiği zorluklarla başa çıkmak ve psikolojik iyi oluşlarını korumak için bazı önemli stratejileri göz önünde bulundurmalıdır. 

Bilim İnsanları, Aşırı YouTube’un Yalnızlık ve Akıl Sağlığı Üzerindeki Şaşırtıcı Etkilerini...

Avustralya İntihar Araştırma ve Önleme Enstitüsü (AISRAP) tarafından yürütülen bir araştırmada, düzenli YouTube kullanıcılarının artan düzeyde yalnızlık, kaygı ve depresyon yaşama olasılıklarının daha yüksek olduğu kaydedildi.

Bilim İnsanları Anksiyete Tedavisinde Anahtar Geni Belirledi

Uluslararası bir araştırma grubu, beyinde kaygı belirtilerini yönlendirmekten sorumlu olan belirli bir geni başarıyla saptadı.Önemli bir şekilde, bu genin değiştirilmesinin kaygı düzeylerini düşürdüğü ve...

İş Stresi Diş Sıkma Problemine Yol Açabiliyor

Memorial Bahçelievler Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nden Protez Uzmanı Uz. Dr. Esma Sönmez, diş sıkma hakkında bilgi verdi.  
- Advertisement -