Ana Sayfa Etiketler Menopoz

Etiket: Menopoz

Meme Koruyucu Cerrahi İle Meme Kaybı Olmadan Tedavi Mümkün

Bayındır Sağlık Grubu, Bayındır Söğütözü Hastanesi ve Bayındır Kavaklıdere Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ebru Ayvazoğlu Soy, meme kanserinin risk faktörleri hakkında şunları söyledi

Soğuk Suda Yüzmek Menopoz Ve Adet Semptomlarını Hafifletiyor

Soğuk Suda Yüzmek Menopoz Ve Adet Semptomlarını Hafifletiyor

Menopoz Dönemini Sağlıklı Geçirmenin Yolları

Anadolu Sağlık Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nuri Ceydeli, “Menopoz her kadın için doğal bir süreç. Ancak menopoz dönemini en sağlıklı şekilde geçirmek için yaşam alışkanlıklarında bazı değişiklikler yapılmalı” dedi.

Meme Kanseri Riskini Yarı Yarıya Azaltan İlaç İngiltere’de Binlerce Kadına Sunuluyor

İngiltere'de on binlerce kadın meme kanserini önlemeye yardımcı olan bir ilaçtan faydalanabilecek.

Egzersizin Menepoza Faydaları

Menopozun kadın için bir son değil tam tersine yeni bir başlangıç noktası olduğunu söyleyen Liv Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sibel Malkoç menopozla ilgili son gelişmeleri anlattı.

Meme Kanserine Karşı Öneriler

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Fulya Ağaoğlu, Meme kanserinde genetik ve çevresel faktörler kadar yaşam tarzının da önemli bir role sahip olduğunu belirtti.

Osteoporoz Gelişimini Önlemek İçin Öneriler

“Osteoporoz tedavisinde en önemli ve dikkat edilmesi gereken unsurlarından biri devamlılık ve düzenli takiptir.” diyen Liv Hospital Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Merve Yıldız osteoporoz gelişimini önlemek için 6 basit önerinin altını çizerken kimlere osteoporoz taramasının yapılması gerektiğini anlattı.

Menopoza Girdikten Sonra Düzenli Kontrol Şart!

Liv Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gamze Baykan Özgüç 11 madde de menopozla ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Menopoz Dönemi Sağlıklı Ve Düzenli Beslenmenin Önemi

Menopoz döneminde kilo alımının geçiş sürecinin oldukça tipik ve beklenen bir parçası olduğunu söyleyen Uzm. Dyt, Uzm. Klinik Psikolog Merve Öz, özellikle göbek bölgesinde yağlanmanın artmasının yanında herkesin karın bölgesinden de kilo almadığının da hatırlanması gerektiğini anlattı. 
- Advertisement -