Ana Sayfa Etiketler İmmünoloji

Etiket: İmmünoloji

Sonbahar Ve Kış Aylarında Doğan Bebeklerde Besin Alerji Riski Daha Yüksek!

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Üyesi Doç. Dr. Sait Karaman, son yıllarda besin alerjisi olan çocukların sayısında artış olduğunu, belirterek, “Sonbahar ve kış aylarında doğan bebeklerde besin alerji riski ilkbahar ve/veya yaz aylarında doğanlara göre daha yüksek."

TRPharm Afrika Pazarında

Onkoloji, immünoloji, gastroenteroloji, oftalmoloji, nadir hastalıklar ve medikal estetik odağında sunduğu ilaç ve ilaç dışı inovatif çözümlerle sağlık alanının öncü şirketi TRPharm, Afrika pazarında portföyünü tanıtmak, bölgedeki şirketlerle tanışarak yeni iş birliklerine imza atmak için Gana ve Kenya’da gerçekleşen medikal fuarlara katıldı.

ABD’de Doktorlar Nakledilen Kalbi Korumak İçin Sağlıklı Karaciğeri Değiştirdiler

ABD’de doktorlar nakledilen kalbi korumak için sağlıklı karaciğeri değiştirerek 31 yaşındaki bir kadının hayata tutunmasını sağladılar.

TRPharm, CEO Pharma ile Güçlerini Birleştirdi

TRPharm, CEO Pharma ile Güçlerini Birleştirdi  

Doğal Hayata Tehdit: İklim Değişikliği

21 Haziran Çarşamba günü “Hayata Tehdit: Anafilaksi, Doğal Hayata Tehdit: İklim Değişikliği” başlıklı halka yönelik online seminer gerçekleştirecek.

TRPharm, 10. Yılını Antalya’da Çalışanlarıyla Birlikte Kutladı

Onkoloji, immünoloji, gastroenteroloji, oftalmoloji, nadir hastalıklar ve medikal estetik odağında sunduğu ilaç ve ilaç dışı inovatif çözümlerle sağlık alanının öncü şirketi TRPharm, “Onlar İçin Nice 10’lara” konseptiyle gerçekleştirdiği 10’uncu yıl toplantısında çalışanlarıyla buluştu.

TAKEDA 242. Yılını Kutluyor

Nadir Genetik Hastalıklar

Okullarda Alerji Eğitimleri Başladı

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği arasında “Alerjinin Farkına Var” proje protokolü imzalandı

Alerjileri Önlemek İçin Bebekleri Besinlerle Erken Tanıştırmalı 

Besin alerjileri, günümüzde giderek artan bir sağlık sorunu haline gelmeye başladı. Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği , Alerji ile Yaşam Derneği ortaklığıyla ile online “Besin Alerjisi Farkındalık Haftası” seminerleri düzenlendi. Prof. Dr. Ayşen Bingöl, besin alerjilerini önlemek için bebekleri besinlerle erken tanıştırmanın önemine dikkat çekti.  
- Advertisement -