Ana Sayfa Etiketler Fizik Tedavi

Etiket: Fizik Tedavi

Menisküsler De Zamanla Yaşlanır Ve Zayıflar

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ömer Kays Ünal Diz ekleminin gizli kahramanları ve koruyucuları olan menisküslerin de çeşitli sebeplerden dolayı yaralanabileceğini belirterek travma tiplerini ve tedavi yöntemlerini anlattı.

Serebral Palsili Çocukların Yaşam Konforunu Artırmak Mümkün

Memorial Bahçelievler Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden Prof. Dr. Ümit Dinçer, serebral palsi ve fizik tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi. 

Kuveytli Hasta ‘Robot’ Desteğiyle Yeniden Doğdu!

Acıbadem Taksim Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Çorum da Robotik Tedavinin faydalarını en çarpıcı boyutuyla gösterdiğini söyledi. 

Fibromiyalji ile Yaşamı Kolaylaştıracak 12 Öneri

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı Dr. Öğr. Ü. K. Neslihan Kurt Oktay, “Bu nedenle, fibromiyalji sendromuna sahip kişilerin hem semptomlarının azaltılması hem de diğer sağlık sorunlarını önlemek için zaman kaybetmeden bir uzmana başvurmaları gerekir” dedi.

Parkinson Hastalığında Robotik Tedavinin Şifreleri!

Acıbadem Taksim Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Çorum “İleri evrede hastaların motor becerileri daha ciddi şekilde etkileniyor ve bu ilerleyici hastalık nedeniyle kişi başkasına bağımlı olabiliyor."

Her Bel Ağrısı Fıtık Değildir

Bel ağrıları; herkes tarafından hayatın bir bölümünde hissedilen ağrılar arasındadır. Bel ağrısının en önemli nedenleri genellikle ağır kaldırma, yanlış duruş, kas zayıflığı gibi nedenlerden oluşur. 

Soğuk ve Rüzgârlı havalarda Yüz Felci Riski

Dünyanın farklı ülkelerinde yapılan araştırmalarda,  yüz felcinin bazı mevsimlerde arttığının görüldüğünü belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Nihal Özaras,  soğuk havalarda esen sert rüzgârın yüz felci oluşumuna etkisi olabileceğini kaydetti

Menisküs belirtileri nelerdir?

 Menisküs belirtileri ve nedenleri

İlkleri Yaşattık

W- Koçak Farma Genel Müdür Yardımcısı Dr. Levent Sönmez ile başarılı kariyeri ve sektör özelinde sohbet edeceğiz. Sayın Levent Bey sizi yakından tanımak isteriz.L.S.- Kabataş...

Fizik Tedavide ‘Pilates’in Yeri

Bel ve omurga ağrıları toplumumuzda sıkça görülen ve herkesin hayatında en az 1 kez de olsa yakındığı sorunların neredeyse başında geliyor. Fizik Tedavi ve...
- Advertisement -