Ana Sayfa Etiketler Bezmialem Vakıf Üniversitesi

Etiket: Bezmialem Vakıf Üniversitesi

Dünyanın en kalabalık üçüncü ülkesi: “Nadir” hastalar!

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Nadir Hastalıklar Sempozyumu’nda konuşan Uzm. Dr. Bülent Uyanık, dünyada nadir hastalıklardan muzdarip 300 milyon kişi olduğunu kaydederek, “Eğer nadir hastalık sahibi insanlar tek bir ülkede olsaydı, bu ülke Çin ve Hindistan’dan sonra dünyanın en kalabalık üçüncü ülkesi olacaktı” dedi.

Yiyip Yatmayın, Sahura Kalkın

Sahurun kişiyi oruca hazırlayan en önemli öğün olduğunu söyleyen Diyetisyen Hatice Kübra Ekti, “Hiç sahur yapmamakla gece sahur niyetine yiyip yatmak arasında açlık süresini uzatmak açısından pek bir fark yok. Bu nedenle yiyip yatmak yerine sahura kalkmak daha sağlıklı” dedi.

Biyogirişimcilik Merkezi

Teknoloji Transfer Ofisi

Çarpıntı Deyip Geçmeyin, Kalbiniz Delik Olabilir!

ezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir, yetişkinlerde görünen kalp çarpıntısı sorununun hafife alınmaması gerektiğinibelirtt.

Vitex agnus-castus

Fitoterapi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde 

Üniversite ile Belediye Arasında “Bitkisel” İş Birliği

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi ile Altınova Belediyesi bir iş birliği protokolü imzaladı. Buna göre belediye, mülkiyetindeki tarlalarda tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştirirken, üniversite ise bu...

“Halka ‘beyin ölümü’ kavramını ve organ nakli sürecini iyi anlatmalıyız”

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde düzenlenen Organ Bağışı Haftası etkinliğinde konuşan Prof. Dr. Adem Akçakaya, organ bağışı sayısının hala istenen düzeyde olmadığının altını çizerek “Halka ‘beyin...
- Advertisement -