Ana Sayfa Etiketler Araştırma

Etiket: Araştırma

Yeni Teknoloji Melanomun Yayılmasını Durdurabilecek İlaçları Tarıyor Ve Belirliyor

Araştırmacılar, binlerce ilacı taramak ve melanomun yayılmasını durdurmak için kullanılabilecek ilaçları belirlemek için kullandıkları otomatik bir platform geliştirdiler. Fareler üzerinde başarıyla deneneni tedavi etmek...

Hızlı Ve Basit Bir Kan Testi Bipolar Bozukluğunu Teşhis Ediyor

Araştırmacılar, mevcut teşhis araçlarıyla birleştirildiğinde, genellikle majör depresif bozukluk olarak yanlış teşhis edilen bipolar bozukluğun teşhisini iyileştiren hızlı ve basit bir kan testi geliştirdiler.

Şiddetli Astımda Anahtar Olduğu Bulunan Yeni RNA Düzenleyici Proteinler Keşfedildi

Şiddetli astımda görülen hava yolu iltihabının altında yatan genetiği araştıran araştırmacılar, ilk kez, RNA'ya bağlanan proteinlerin düzensiz olduğunu ve hava yollarını kaplayan hücrelerde gen ifadesinde değişikliklere yol açtığını keşfettiler.

Bilim İnsanları, İnsanlarda Bir Tat Daha Tespit Ettiklerini Düşünüyorlar

Bilim İnsanları, İnsanlarda Bir Tat Tespit Ettiklerini Düşünüyorlar

Glutamin Taklidinin, Pankreas Kanserinin İlerlemesini Baskıladığı Bulundu

Bilim insanları, pankreas kanseri hücrelerinin hayatta kalmak ve büyümek için kullandığı bir besin maddesinin taklit bir versiyonla değiştirilmesinin kanseri aç bıraktığını ve yayılmasını yavaşlattığını buldular. Bulgu, bu ölümcül kanser türünün tedavisinde tamamen yeni bir yaklaşımın kapısını açıyor.

Alzheimer’da Erken Tanı Mümkün Mü?

Alzheimer’da Erken Tanı Mümkün Mü?

Her Gün Beş Kat Merdiven Çıkmakmanın Kalp Hastalığı Riskini Azaltığı Belirtildi

Tulane Üniversitesi'nin yeni bir araştırmasına göre, her gün en az 50 adım atmak ve merdiven çıkmak, kalp hastalığı riskinizi büyük ölçüde azaltığı belirtildi. 

Böcek Yemenin Metabolizmaya Faydaları Olduğu Bulundu

Böceklerin çıtır kabukları, çoğumuzun yemeklerimizde yememeyi tercih ettiği besleyici bir serpiştirmedir. Ancak yeni bir çalışma, besinlerin bir memelinin metabolizmasını geliştiren doğuştan gelen bir bağışıklık tepkisini tetikleyebileceğini öne sürüyor.

Günde 10 Saatten Fazla Hareketsiz Kalmak Demans Riskini Artırıyor

Yeni yapılan bir  araştırmada 10 saatten fazla hareketsiz kalan 60 yaş üstü yetişkinlerde demans riskinin yüksek olduğu belirtildi.

Gen Terapisi Alkol Bağımlılığında Çığır Açıyor

Gen terapisi, alkol kullanım bozukluğu olarak da adlandırılan ciddi alkol bağımlılığı olan kişiler için tek seferlik, sürekli bir tedavi sunabilir.
- Advertisement -