Ana Sayfa Etiketler Afet

Etiket: Afet

Depremin Üstünden Bir Yıl Geçti, Depremzede Eczacılar Unutuldu!

Depremin Üstünden Bir Yıl Geçti, Depremzede Eczacılar Unutuldu!

Roche Türkiye, Deprem Bölgesine Yatırımlarını Sürdürüyor

Roche Türkiye, Deprem Bölgesine Yatırımlarını Sürdürüyor

Afet Bölgesinde Yapılacak Uygulamalar Hakkında SGK Duyurusu

Afet Bölgesinde Yapılacak Uygulamalar Hakkında SGK Duyurusu

Johnson & Johnson Çalışanları, Afetlerden Etkilenen Çocuklar İçin Pedal Çevirdi

Johnson & Johnson çalışanları, dünyanın dört bir yanında, afetlerden etkilenen çocuklar için pedal çevirdi. Türkiye, Suriye ve Libya'daki doğal afetlerden etkilenen çocukları, bakımverenleri ve Fas'taki çocukların uzun vadeli gelişim ihtiyaçlarını desteklemek için pedal çeviren ekip, UNICEF’e bağışlanmak üzere 200 bin Avro topladı.

Deprem Sonrası Depresyon ve Ankisiyeti Bozukluğuna Dikkat

Memorial Ataşehir Hastanesi Psikoloji Bölümü’nden Uz. Psi. Hande Taştekin, deprem sonrası depresyon ve anksiyete bozukluğu hakkında bilgi verdi. 

Çocuklara Yas Tutmaları İçin İzin Verilmeli

Çocukların zihnindeki yanlış anlaşılmaları düzeltmek için ebeveynlerin fırsata sahip olduklarını söyleyen Uzman Klinik Psikolog Dr. Gökçe Vogt, çocuklara ağlamanın ve üzülmenin sorun olmadığının anlatılmasını, güvende olduğunun hissettirilmesini ve kaybettikleri için yas tutmasına izin verilmesini tavsiye ediyor.

Sağlıkçılar Depremde Ön Saftaydı

Sağlık Hizmetleri Sendikası Genel Başkanı Özlem Akarken, sağlık çalışanlarının verdikleri mücadeleyi ve sürece dair çıkarımlarını anlattı.

Yeşilaydan Depremzedelere Kriz Rehberi

Depremin yaralarını sarmak için uluslararası kurumlarla iş birliğinde bulunan Yeşilay; Birleşmiş Milletler (BM) ile Manchester Üniversitesi tarafından hazırlanan “Kriz Durumlarında Çocuklarımıza Yardım Rehberi”ni düzenledi ve Türkçeye çevirerek yayınladı. 
- Advertisement -