Ana Sayfa İlaç Dünyada Çalışmak İçin En İyi İlaç Şirketi: AbbVie

Dünyada Çalışmak İçin En İyi İlaç Şirketi: AbbVie

AbbVie Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Seval Aksoy
  • Global biyofarma şirketi AbbVie, Great Place to Work sıralamasında 11 sıra yükseldi ve dünyanın ilk dört işvereni arasında yer aldı.
  • Her 10 çalışandan dokuzu AbbVie’yi çalışmak için harika bir yer olarak görürken, %88’i yaptıkları işin önemli olduğunu ve “sadece bir iş” olmadığını düşünüyor.
  • Great Place to Work Enstitüsü tarafından hazırlanan Dünyanın En İyi İş Yerleri (The World’s Best Workplaces) Çalışması, çalışan algısına, kuruluşların politikalarına ve en iyi uygulamalarına dayalı olarak her yıl iş yerlerinin mükemmelliğini takdir etmektedir.

Great Place to Work Enstitüsü’nün 2021 sıralamasına göre global biyofarma şirketi AbbVie, dünyanın en iyi dördüncü çok uluslu işvereni olurken, aynı zamanda ilaç sektörünün de birinci işvereni seçildi. AbbVie, 2020’den bu yana 11 sıra ilerleyerek endekste ilk 25 şirket arasında yer aldı. Şirkette 10 çalışandan dokuzu AbbVie’nin çalışmak için harika bir yer olduğunu düşünüyor.

AbbVie Batı Avrupa ve Kanada İnsan Kaynakları Direktörü Pilar Márquez, “Çalışanlarımızın yüzde 91’i AbbVie’de gurur duyduğumuz bir fark yarattıklarına inanıyor. Biz AbbVie olarak yaptığımız işin milyonlarca insanın hayatını iyileştirdiğinin ve bunun bizi daha fazlasını yapmaya teşvik ettiğinin farkındayız” dedi.

Great Place to Work Enstitüsü, her yıl, Dünyanın En İyi İş Yerleri listesi aracılığıyla, iş yerindeki mükemmelliği; çalışan algısı, kuruluşun politikaları ve en iyi uygulamaları doğrultusunda değerlendirerek takdir etmektedir.

Bu yıl da dünya çapında 10.000’den fazla şirketten yaklaşık 20 milyon çalışan değerlendirmeye katılarak, çalışmak için en iyi 25 şirketin belirlenmesine yardımcı oldu. Seçilen tüm şirketler, çalışanlarına istisnai bir deneyim, güvene dayalı ilişki, adil ve eşit çalışma ortamları sunmaktadır.

İnsanlar: AbbVie’nin en değerli varlığı

AbbVie Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Seval Aksoy, “AbbVie’de İK stratejilerimizin ve uygulamalarımızın temelini, tüm dünyadaki AbbVie kültürü doğrultusunda geliştirilen “Yetenek Felsefemiz” oluşturuyor. AbbVie olarak yetenekleri kazanmak kadar onların mutlu bir şekilde şirketimizde çalışmaya devam etmelerine ve onlarla birlikte yürümeye de önem veriyoruz. AbbVie’de teşvik etmeyi hedeflediğimiz temel değerler arasında iş birliği ve saygıya dayalı uygun bir çalışma ortamı yaratarak bireysel farklılıklara ve eşit fırsatlara değer veren kapsayıcı bir liderlik modeli oluşturmak bulunuyor.” dedi.