Ana Sayfa Hukuk&Etik Dr.Chan, “COVID-19 muhtemelen tasarlanmış bir virüs”

Dr.Chan, “COVID-19 muhtemelen tasarlanmış bir virüs”

MIT bilim adamı Dr. Alina Chan koronavirüs pandemisinin tam olarak nasıl başladığını araştırmaya başladı ve Çin’in Vuhan kentindeki bir laboratuvar kazasının makul bir açıklama olarak görülmesi gerektiğine karar verdi ve bu konuda bir kitap da yazdı.

Chan, kitabın insanları şu ana kadar neler olduğu konusunda yakaladığını söyledi – çok fazla kafa karışıklığı oldu, ancak vahşi yaşam ticaretinde veya laboratuvar güvenliğinde herhangi bir güvenlik değişikliği yapılmadığına dikkat çekti. Milyonlarca insan öldükten ve hayatları alt üst olduktan sonra, koronavirüsün ne olduğunu kimse anlamadan iki yıl önce olduğumuz yerdeyiz.

İngiliz Avam Kamarası Bilim ve Teknoloji Komitesi önünde ifade veren Harvard bilim adamı Dr. Alina Chan’a göre, COVID-19 genetik olarak Çin’de oluşturuldu.

Wuhan lab leak ‘is now the most likely origin of Covid because Beijing tried to cover it up’ and it is ‘reasonable to believe virus was engineered in China’, Harvard scientist tells MPs

Dr Chan, milletvekillerine şunları söyledi: ‘Bence laboratuvar kökenli olma olasılığı daha yüksek. Şu anda, pandeminin kökenini bilen insanların öne çıkması güvenli değil. 

Ama eninde sonunda ortaya çıkacak kadar çok bilginin saklandığı bir çağda yaşıyoruz. Pek çok üst düzey virologdan, genetiğiyle oynanmış bir kaynağın makul olduğunu duyduk ve buna ilk SARS virüsünde değişiklikler yapan virologlar da dahil.’