Ana Sayfa İlaç “Dönüşüm Süreci Lideri” Boehringer Ingelheim Türkiye Genel Müdürü Evren Özlü

“Dönüşüm Süreci Lideri” Boehringer Ingelheim Türkiye Genel Müdürü Evren Özlü

Dünyanın en büyük 20 ilaç şirketinden biri olan Boehringer Ingelheim, Sahraaltı Afrika Bölgesi’ndeki çalışma modelini yeniledi. Yeni çalışma modeline göre; 2020 yılından itibaren Satış, Pazarlama, Pazara Erişim ve Medikal İlişkiler birimlerini, Kenya’da yeni kurulacak bir merkezde konumlandırma kararı aldı. Projenin “Dönüşüm Süreci Lideri” rolünü Boehringer Ingelheim Türkiye Genel Müdürü Evren Özlü yürütecek.

Özlü, 2016 yılından beri sürdürdüğü Türkiye Genel Müdürü görevinin yanında, yeni organizasyondan da sorumlu olarak dönüşüm sürecinin sürekliliğini sağlayacak. Sahraaltı Afrika Bölgesi’nin Kenya’daki yeni merkezde konumlanmasının 1 Temmuz 2020’ye kadar tamamlanması öngörülüyor.

“Nesiller boyu sürdürülebilir sağlığı hastalara ulaştırmayı hedefliyoruz”

Boehringer Ingelheim Türkiye Genel Müdürü Evren Özlü bölgedeki yeni yönetim stratejisiyle ilgili olarak; “Sahraaltı Afrika, sağlığa erişim anlamında önemi her geçen gün artan bir bölge. Bu nedenle META Bölgesi yönetimi; yerel sağlık ihtiyaçlarına yanıt vermek ve paydaşlarımıza daha yakın olmak için Medikal, Pazara Erişim gibi tüm rolleri Kenya merkezli Sahraaltı Afrika Bölgesi’ne taşıma kararı aldı” dedi.

Bu dönüşümün bölge için kritik öneme sahip olduğunun altını çizen Özlü, “Dönüşüm Süreci Lideri olarak atanmaktan büyük onur duyduğum bu proje ile, META Bölgesi olarak uzun vadeli sürdürülebilir sağlığa erişimi hedefliyoruz. Bu nedenle Kenya’daki bu değişimin odaklı ve sağlam bir dönüşüm süreci içinde gerçekleşmesi ve dönüşümün kesintisiz olması için gereken tüm altyapıyı sağlayacağız” dedi. 

Boehringer Ingelheim Hakkında:

Araştırma odaklı ilaç şirketi Boehringer Ingelheim, insan ve hayvan sağlığını ve yaşam kalitesini geliştirme hedefiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Bu hedefe giden yolda özellikle halen yeterli tedavi seçeneğinin bulunmadığı hastalıklara odaklanan şirket, hastaların yaşam süresini uzatacak yenilikçi tedaviler geliştirmeye yoğunlaşıyor. Boehringer Ingelheim, hayvan sağlığı alanında ise gelişmiş koruyucu tedavilerle öne çıkıyor.

Kurulduğu 1885 yılından günümüze aile şirketi kimliğini sürdüren Boehringer Ingelheim, insan ve hayvan sağlığı alanlarında ilaç sektöründeki ilk 20 şirket arasında yer alıyor. Boehringer Ingelheim, 50.000’i aşkın çalışanıyla insan sağlığı ilaçları, hayvan sağlığı ve biyofarmasötikler olmak üzere üç iş alanında inovasyonlara imza atarak değer yaratmaya devam ediyor. 2018 yılında yaklaşık 17,5 Milyar Euro net ciro elde eden Boehringer Ingelheim, 3,2 Milyar Euro ile net satışlarının yüzde 18,1’ine tekabül eden tutarı Ar-Ge harcamalarına ayırıyor.

Boehringer Ingelheim, bir aile şirketi olarak, planlarını gelecek nesilleri de düşünerek yapıyor ve uzun soluklu başarıya odaklanıyor. Şirket bu doğrultuda kendi kaynaklarıyla organik büyümeyi hedeflerken bir yandan da araştırma alanında iş birliklerine ve stratejik ortaklıklara açık bir yaklaşımı benimsiyor. Boehringer Ingelheim yaptığı her işte insanlığa ve çevreye karşı sorumluluk ilkesiyle hareket ediyor.

Boehringer Ingelheim hakkında daha detaylı bilgiye internet sitesinden (www.boehringer-ingelheim.com.tr) veya faaliyet raporundan (http://annualreport.boehringer-ingelheim.com) ulaşabilirsiniz.