Ana Sayfa Duyurular&Mevzuat `Diş Tedavi Fiyatları Artıyor!` Başlıklı Haber Hakkında

`Diş Tedavi Fiyatları Artıyor!` Başlıklı Haber Hakkında

07.08.2018 tarihinde  Sözcü Gazetesi web sitesinde yayımlanan Diş Tedavi Fiyatları Artıyor!’ başlıklı  haberde; ‘Türk Diş Hekimleri Birliği Başkanı Dr. İlker Cebeci muayene ve tedavi ücret tarifesinin her yıl bir kere belirlendiğini ancak bu yıl ikinci kez tarifelerde değişiklik yapılacağı’ şeklinde bir ifade manşete taşınmıştır.

Dişhekimliği hizmetlerinde kullanılan ürün ve malzemeler dövize bağlıdır. Euro ve dolar kur artışları olmakla beraber hizmetlerimize ait ücretler, 3224 sayılı Türk Dişhekimleri Birliği Kanunun 40.maddesin göre yılda bir kez her yılın Aralık ayında belirlenir ve Ocak ayından itibaren yürürlüğe girer.

Sözcü Gazetesi muhabirine dişhekimliği tedavi ücretlerine 2018 yılı içerisinde artış yapılacağı yönünde ne yazılı ne de sözlü bir beyanım olmamasına karşın web sitelerindeki haberin yayımlanan biçimiyle kamuoyunda dişhekimliği hizmetlerinin ücret tarifesinde yıllık rutini dışında bir artış olacağı yönünde esasen gerçek olmayan bir biçimde yanlış algı yaratılmış olup,  haber  bu yönüyle gerçekleri yansıtmamaktadır. Haber düzeltme talebimiz gazeteye de gönderilmiştir.

Bu vesileyle  dişhekimliği hizmetlerinde 2018 yılı için herhangi bir artışın olmayacağını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Saygılarımla,

Dr. A. R. İlker Cebeci
Türk Dişhekimleri Birliği
Genel Başkanı