Ana Sayfa Hukuk&Etik Depremzedelere işitme cihazı desteği

Depremzedelere işitme cihazı desteği

İDİS İş Birimi Direktörü Barış Nargileci

İdis İşitme Ahbap Derneği ile yürüttüğü işbirliği çerçevesinde, İzmir depreminde evleri hasar görmüş işitme kayıplı ihtiyaç sahiplerine cihaz bağışı yapacağını duyurdu.

17.11.2020 İdis İşitme bir süre önce Ahbap Derneği ile başladığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında ihtiyaç sahiplerine işitme cihazı bağışları ve işitme sağlığı alanında kamuoyunu bilgilendirici çalışmalar yapmakta. Bu işbirliği kapsamında İzmir Depremi’nde işitme cihazı zarar gören ihtiyaç sahiplerinin önceliklendirileceğini belirten İdis İşitme Cihazları İş Birimi Direktörü Barış Nargileci, yaptığı açıklamada “İzmir’de yaşanan deprem sonrası acımız büyük. Hep birlikte toparlanmaya ve yaralarımızı sarmaya çalıştığımız bu süreçte İdis İşitme olarak İzmir’in yanındayız. Depremde evi hasar görmüş işitme kaybı yaşayan, cihazını kaybetmiş veya arızalanmış vatandaşlarımızın işitme cihazı ve cihaz bakım ihtiyaçlarını Ahbap Derneği işbirliğimiz çerçevesinde karşılıyor olacağız.” dedi.

Nargileci, cihaz ihtiyacı olan kişilerin İdis’in İzmir şubeleri ya da https://ahbap.org/yardim adresinden “sağlık” kategorisi üzerinden başvuru yapmalarını ve tüm başvurulara en hızlı şekilde geri dönüş yapılacağını paylaştı.