Ana Sayfa İlaç Daiichi Sankyo Türkiye, Yeni Atamalarla Güçleniyor

Daiichi Sankyo Türkiye, Yeni Atamalarla Güçleniyor

Asena Kaçmaz

Türkiye’de 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Japonya merkezli ilaç şirketi Daiichi Sankyo, kardiyoloji ve onkoloji alanında güçlü ürünleri ile dünyada ve Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Bu büyümeye paralel olarak 2020 yılına, kadrosunu deneyimli isimlerle güçlendirerek girecek olan Daiichi Sankyo’da, İnsan Kaynakları ve Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü görevine Asena Kaçmaz, Pazarlama Direktörlüğü görevine Berk Kıran, Medikal Direktörlük görevine Dr. Kasım Üstüdağ, Finansal Kontrol Müdürlüğü görevine Efecan Eşiyok ve getirildi.

İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü: Asena Kaçmaz

2004 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Netsis Yazılım, Nokia, Chep Konteyner ve Palet (Brambles Group Company) gibi birçok farklı uluslararası şirkette çeşitli İnsan Kaynakları rollerinde görev alan Asena Kaçmaz; 2014 yılında Actavis’te İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışmaya başlayarak, ilaç sektörüne geçiş yaptı. Actavis ile Allergan ve Actavis ile Teva birleşme süreçlerinde aktif rol alan Kaçmaz, son olarak Teva İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı.

Pazarlama Direktörü: Berk Kıran

2003 yılında Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan Berk Kıran, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Organizasyonel Gelişim ve İnsan Kaynakları Bölümü ile Koç Üniversitesi Executive MBA programında yüksek lisansını tamamladı. Kıran, ilaç sektöründeki kariyerine Yönetici Adayı (MT) Programı dahilinde Abdi İbrahim İlaç’ta Tıbbi Tanıtım Temsilcisi olarak başladı. Abdi İbrahim ve Abbott’ta Ürün Müdürü olarak çalışan, ardından Abbvie İlaç’ta farklı pozisyonlarda ve tedavi alanlarında farklı kademelerde yöneticilik yaptı. 2014 yılında Abbvie’de Pazarlama & Satış Bölüm Müdürü olarak çalışan Kıran, Onkoloji ve Hematoloji grubunun kurulmasında rol aldı.

Medikal Direktörü: Dr. Kasım Üstündağ

2002 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Kasım Üstündağ, 2010 yılına kadar Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu’nda görev aldı. 2010 yılından Roche bünyesine katılan Dr. Üstündağ, onkolojik hematoloji alanında Medikal ve Pazarlama departmanlarında Ekip Liderliği ve Grup Müdürlüğü gibi çeşitli pozisyonlarda görev aldı.

Finansal Kontrol Müdürü: Efecan Eşiyok

Processed with VSCO with preset

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümü’nden mezun olan Efecan Eşiyok, kariyerine 2011’de Ernst & Young’da Denetim Uzmanı olarak başladı. Eşiyok, 2016 yılında Johnson & Johnson’da Raporlama Uzmanı ve Finansal Analist rollerinde görev aldıktan sonra Daiichi Sankyo Türkiye ekibine katıldı.