Ana Sayfa Biyoteknoloji Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yerli aşı Nisan ayında uygulanabilir duruma gelecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yerli aşı Nisan ayında uygulanabilir duruma gelecek”

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan covid-19 hakkında “Şimdi salgının seyrinin önüne geçmezsek daha sonra çok daha can acıtıcı tedbirler uygulamak zorunda kalırız. Kendi aşımızla ilgili de önemli bir yere geldik, yerli aşı Nisan ayında uygulanabilir duruma gelecek”, açıklamasını yaptı. investing: Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

-Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok, bölgemizin istikrar ve huzuruna katkı sunmaya çalışıyoruz. Terör tehdidinin bertaraf edilmesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.

-Akdeniz’de sağduyulu davranmamıza rağmen gemimize saldırı oldu, bu uluslararası hukuka aykırıdır.

-Diplomatik çabalarımızı sahadaki varlığımızla güçlendirmeye devam edeceğiz.

Salgınla mücadele tedbirlerini ekonomiyi en az düzeyde etkileyecek şekilde hayata geçirmeye devam ediyoruz.

-2021’nin kayıpları azaltmanın yanında kazanç dönemi olması için elimizden geleni yapıyoruz. Olağan üstü dönemler olağan üstü çabalar gerektirir, salgının bizi hedeflerimizden uzaklaştırmasına izin vermeyeceğiz.

-Salgına bağlı ekonomik sıkıntıları çözmek için tüm önlemleri alıyoruz. Ekonomide yeni bir yatırım, üretim, ihracat seferberliği başlatıyoruz. Kapsamlı reformları da bütçe sonrası birer birer hayata geçireceğiz.

-Hazırlıkları süren diğer reformları da paketler halinde meclis gündemine taşıyacağız. En kısa sürede insan hakları eylem planına da son halini vereceğiz.

-Koalisyonlarla bir adım ileri gidemedik, başkanlık sistemiyle yol alıyoruz. Cumhur ittifakı ile Türkiye’nin en geniş tabanlı siyasi dayanışma örneğini oluşturduk. Hukuki ve ekonomik reformları da cumhur ittifakıyla hayata geçireceğiz.

Yazar: Deniz Engin