Ana Sayfa Tıp&Sağlık Çin’de Covid-19 dalgasının 2-3 ay sürmesi bekleniyor

Çin’de Covid-19 dalgasının 2-3 ay sürmesi bekleniyor

China Covid peak to last 2-3 months, travellers rush to Hong Kong for vaccines

Üst düzey bir Çinli epidemiyolog, haber ajansı Reuters’e Çin’deki Covid-19 dalgasının zirvesinin iki ila üç ay sürmesinin beklendiğini ve tıbbi kaynakların kıtlığı nedeniyle enfeksiyonların önümüzdeki aylarda artmasının beklendiğini söyledi. Yüz milyonlarca insan Ay Yeni Yılı tatili için memleketlerine seyahat ederken, kırsal alanlarda enfeksiyonların artması bekleniyor.

Çin’den mRNA Covid aşıları almak için Hong Kong’a bir akında söz konusu!
tamamı için başlığı tıklayınız.

Çin COVID-19 Kaynaklı 60 Bin Ölüm Rapor Etti

Çin, Cumartesi günü yaptığı açıklamada COVID-19 salgını nedeniyle yaklaşık 60 bin kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bir süre önce COVID-19 kısıtlamalarını gevşeten Çin, salgına dair resmi verileri saklamakla itham ediliyor.

Çinli bir yetkili salgın tedbirlerinin gevşetilmesinin ardından hastaneler ve acil servislerin COVID-19 hastalarıyla dolup taştığını söyledi. Aynı yetkili buna karşın hastanede yatarak tedavi gören hasta sayısının azalmaya başladığını ifade etti.

Çinli yetkililer daha önce yaptıkları açıklamalarda sadece COVID-19 kaynaklı solunum yetmezliği kaynaklı ölümleri salgın kaynaklı ölümler olarak raporladıklarını ifade etmişlerdi.
tamamı için başlığı tıklayınız.