Ana Sayfa Manşet CDC, mRNA Aşıları Tam Aşılanmış Kişiler için Enfeksiyon Riskini Yüzde 91 Azaltıyor!

CDC, mRNA Aşıları Tam Aşılanmış Kişiler için Enfeksiyon Riskini Yüzde 91 Azaltıyor!

Yeni bir CDC çalışması, Gıda ve İlaç Dairesi (Pfizer-BioNTech ve Moderna) tarafından yetkilendirilen mRNA COVID-19 aşılarının, tam aşılı kişiler için enfeksiyon riskini yüzde 91 oranında azalttığını tespit ediyor.

Daha da önemlisi, bu çalışma aynı zamanda mRNA aşısının tam olarak aşılanmış olmasına (doz 2’den 14 veya daha fazla gün sonra) veya kısmen aşılanmış olmasına (dozdan 1 ila 13 gün sonra 14 veya daha fazla gün) rağmen COVID-19’a yakalanan kişilere fayda sağladığını gösteren ilk çalışmalardan biridir. 2). Tek dozda dahi %81 koruma!

CDC COVID-19 Study Shows mRNA Vaccines Reduce Risk of Infection by 91 Percent for Fully Vaccinated People

CDC’nin dört haftalık verileri inceleyerek elde ettiği bulgularda, “Sağlık çalışanları ve diğer zorunlu meslek gruplarında çalışanların verilerinden elde edilen sonuçlar mRNA aşılarının etkisinin gerçek hayatta da karşılığı olduğunu kanıtladı. Daha da önemlisi bu araştırma iki doz aşı olmasına rağmen corona virüsü bulaşan kişilerde mRNA aşıların etkisini gözler önüne serdi” denildi.

Verilerde 3.975 kişinin 17 hafta boyunca düzenli olarak yaptıkları Covid-19 test sonuçları analiz edilirken, bu kişilerin test sonuçlarının pozitif çıkması durumunda vücuttaki tespit edilebilir virüs oranı ve katılımcıların kaç gün pozitif vaka olarak kayıtlarda kaldığı izlendi.