Ana Sayfa Ekonomi Bu da oldu: ilk ‘koronavirüs mağazası’

Bu da oldu: ilk ‘koronavirüs mağazası’

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) başkenti Washington’da ilk “koronavirüs mağazası” açıldı. Mağazada maskeler, cerrahi eldivenler ve dezenfektanlar başta olmak üzere yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı çeşitli önlem malzemeleri satılıyor.

euronews haberinde: Dünya genelinde Covid-19 bulaşan insan sayısı 100 bine yaklaşırken mağazanın sahibi Adilisha Patrom, krizi fırsata çevirdi.

Patrom, maskelerini modeline göre 5-20 dolarlık bir fiyat aralığında satıyor. Bunun yanında maske, eldiven ve dezenfektan malzemelerden oluşan kitlerin fiyatıysa 20 – 30 dolar arasında değişiyor.

Koronavirüs salgınıyla birlikte adından sıkça söz ettiren N95 maskeleri mağazada Amazon’daki fiyatının iki katına satılıyor. Ancak Patrom amacının para kazanmak olmadığını, mağazayı içinde bulunduğu topluluk için bir hizmet olarak gördüğünü söylüyor. Patrom ayrıca koronavirüse karşı en kırılgan gruplara, örneğin yaşlı insanlara iskonto yapabileceğini belirtiyor.

Patrom’un mağazası şimdiye kadar beklediği ilgiyi göremedi ve hafta başında açtığı mağazada yalnızca 3 ürününü satabildi.

Patrom, “İnsanlar henüz korkmaya başlamadı. Birçok insan ilk yerel vakayı bekliyor” şeklinde konuşuyor.

Başkentte ilk Covid-19 vakasının bildirilmesinin ardından neler olacağını soran muhabire, kapının önünde uzun bir sıra olacağı yanıtını veriyor

görsel